عمل پیکرتراشی یک نوع عمل زیبایی است که این عمل برای خاص شدن چربی های اضافه بدن می باشد شاید برخی بخواهند بدانند که پیکرتراشی چیست و چه کاربردی برای افراد دارد این عمل جراحی در بسیاری از کلینیک های دارای مجوز و به صورت سرپایی قابل انجام است و این عمل نیازی به بی هوشی ندارد . با انجام عمل پیکرتراشی می توانید مقدار زیادی از چربی را از بدن خود خارج کنید . افرادی که این عمل جراحی را انجام می دهند ادعا دارند که کاهش سایز با انجام این عمل برای طولانی مدت ادامه دارد و سلولیت ها را به طور کلی از بین می برد و عمل جراحی پیکرتراشی و یا همان لیپوماتیک چربی های بدن افراد را به صورت فیزیکی از بین می برد و این چربی ها بدون درد و خونریزی از بدن افراد حذف و خارج می شوند . هدف از انجام این عمل جراحی تغییر سایز و شکل بدن افراد است . در ادامه قرار است افرادی که می خواهند بدانند پیکرتراشی چیست ؟ را راهنمایی کنیم تا بهتر با این عمل جراحی آشنا شوند ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

پیکرتراشی چیست ؟پیکرتراشی چیست ؟

بسیاری از افرادی که دارای اضافه وزن هستند قادر به تحمل سختی در کم کردن وزن خود نیستند به دنبال راه های آسان تری از جمله پیکر تراشی و یا لیپوماتیک می روند . بسیاری از این افراد برای کاهش وزن خود حاضر هستند هر روشی را انجام دهند بدون آن که عارضه ها و معایب آن را برای خود در نظر بگیرند . به همین دلیل قبل از انجام عمل پیکرتراشی اطلاعاتی را به دست بیاورید و بدانید که پیکرتراشی چیست ؟

به طور کلی این عمل جراحی به انواع روش های تهاجمی و و غیر تهاجمی گفته می شود که به وسیله آن ها می توان قسمت هایی از بدن افراد را لاغر کرد و به فرم و شکل دلخواه خود در آورد . دستگاه لیپوماتیک که پیکرتراشی توسط این دستگاه انجام می شود جزو دستگاه لیپولیز می باشد . به تخلیه ناحیه زیر پوست توسط دستگاه های به نام لیپولیز و لیپوماتیک بادی جست یا لیکوساکشن پیکرتراشی می گویند. انجام این روش جراحی برای افرادی مناسب می باشد که توده بدنی آن ها بیش از 25 و یا 30 می باشد و به طور کلی انجام این عمل جراحی برای افرادی از پایین تنه چاق تر هستند مناسب می باشد .

انجام عمل پیکرتراشی و یا فرم دهی اندام های مختلف بدن با روش های تخلیه چربی قابل انجام است که این روش ها شامل موارد زیر می شود .

انجام این عمل جراحی در کلینیک ها می تواند به صورت سرپایی نیز انجام شود و معمولا داروی بیهوشی نیاز ندارد و در طول جلسه درمانی مقدار زیادی از چربی های بدن با کم ترین مشکل ها قابل برداشت است . فرد بیمار از طریق این جراحی پوستی شل را تجربه نخواهد کرد و انجام این عمل جراحی باعث می شود تا بدن افراد تقویت شود . باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که کاهش سایز او برای مدتی طولانی ادامه خواهد داشت و همچنین با انجام این عما می توانید سلولیت ها را حذف کنید .

عمل جراحی پیکرتراشی چگونه کار می کند؟

در این روش عمل جراحی با استفاده از امواج مادون صوت عمل شدگی چربی ها انجام می شود ، در واقع امواج امواج اولتراسوند پس از برخورد با بافت های چربی کاملا تخریب می شوند . استفاده از این روش از بین بردن چربی ها یک روش بسیار دقیق و ظریفی است و می توان برای رفع غبغب ، بالای سینه ، اطراف زانو و بزرگی سینه های آقایون نیز استفاده می شود . علاوه بر این نکات گفته شده عمل پیکرتراشی هیچ آسیبی به سلول های چربی نمی رساند پس می توان از چربی که از بدن فرد خارج شده برای تزریق نواحی دیگر بدن مانند سینه و باسن نیز استفاده کرد .

مزایای عمل پیکرتراشی

انجام این عمل برای افراد نیز مزایایی دارد یکی از این مزایا ها برای افراد یکنواخت شدن چربی های زیر پوستی می باشد و مانند دستگاه های دیگر ساکشن چربی ها در زیر پوست برآمده نمی شود . تعداد روز های استفاده از بادی شیپر در این عمل جراحی کوتاه تر از روش های دیگر عمل جراحی است و تنها 2 هفته طول می کشد . جمع کردن و شکل دادن به پوست از دیگر عوامل های مهم در انجام این عمل جراحی است . در این نوع جراحی از بی حسی موضعی استفاده می شود . ورم و ترشح در این عمل جراحی بسیار کمتر می باشد و احتمال عفونت در این عمل جراحی بسیار پایین تر است . آمبولی چربی بسیار کم تر است و تا به الان هیچ موردی گزارش نشده است . در این روش به بستری شدن نیازی ندارد و فردی که در حال جراحی است بعد از عمل سریعا مرخص می شود . خستگی و جراحت بدنی در این عمل جراحی بسیار کم تر است پس نسبت به دیگر روش های دیگر کاهش وزن در آن ها راحت تر است .

مزایای عمل پیکرتراشیعوارض عمل پیکرتراشی

انجام این عمل جراحی برای بسیاری از افراد عوارضی را هم دارد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد .

 • کبودی شدید : این کبودی برای افراد برای چند هفته ممکن است باقی بماند ولی به مرور زمان از بین خواهد رفت .
 • تورم : از بین رفتن ورم در انجام عمل جراحی پیکرتراشی ممکن است تا 6 ماه طول بکشد و ترشح مایعات از زخم های ایجاد شده می تواند تا مدت ها ادامه داشته باشد .
 • ترومبوفلبیت: این مورد شامل تشکیل لخته خون درون یک رگ که باعث التهاب و عوارض دیگر نیز در افراد می شود .
 • عدم تقارن در فرم دهی بدن: در صورتی که قابلیت کشسانی در افراد پایین باشد و زخم های ایجاد شده به شکل غیر طبیعی بهبود پیدا کنند و یا اگر برداشت چربی ها از قسمت های مختلف بدن با دقت و به اندازه گرفته شده انجام نشود پوست بدن بعد از انجام این عمل جراحی خشک ، چین خورده و برآمده به نظر می آید .
 • بی حسی: آن بخشی که عمل جراحی بر روی آن انجام شده است دچار بی حسی نیز می شود البته این حالت معمولا موقت می باشد و به زودی از بین خواهند رفت .
 • عفونت: ممکن است در موارد بسیار نادر عمل پیکرتراشی باعث عفونت پوستی می شود که در برخی از مواقع این مشکل تنها با جراحی حل می شود و ممکن است جای بخیه حاصل از این جراحی بر روی پوست باقی بماند .
 • سوراخ شدن ارگان های داخلی بدن: این مشکل بسیار نادر است .
 • مرگ: بیهوشی می تواند به ندرت خطر مرگ را به همراه داشته باشد.
 • مشکلات قلبی یا کلیوی: از آن جایی که مایعات به بدن تزریق می شوند و یا از آن ساکشن می شود تغییراتی در سطح مایعات بدن دیده می شود که خود این ها می توانند موجب مشکلات کلیوی و یا قلبی شوند .
 • آمبولی ریه : چربی ها می توانند پس از انجام این عمل جراحی وارد جریان خون می شود و به ریه های افراد وارد می شوند که این اتفاق مانع گردش خون در ریه ها و در نهایت مرگ می شود .
 • ادم ریوی: تجمع مایعات ناشی از تزریقات به بدن می تواند ادم ریوی را در پی داشته باشد.
 • واکنش آلرژیک: بیمار ممکن است به داروها یا مواد مورد استفاده طی جراحی لیپوساکشن حساسیت داشته باشد.
 • سوختگی پوست: حرکت کانولا (لوله ساکشن) می تواند موجب اصطکاک و سوختگی پوست و اعصاب شود.

هزینه ی لیپوماتیک

هزینه انجام عمل پیکرتراشی به عوامل زیادی بستگی دارد که از جمله این عوامل در هزینه لیپوماتیک می توان به مقدار چربی در ناحیه مورد نظر قرار دارد با استفاده لیپوماتیک استخراج شود می توان اشاره کرد . از جمله عوامل دیگری که می توان به آن اشاره کرد تعداد جلسات که در آن در نظر گرفته می شود می توان اشاره کرد . همچنین ناحیه تحت درمان می توان در هزینه این عمل جراحی تاثیر گذار شود . برای مثال هزینه لیپوماتیک بازو و شکم و پهلو یکسان نمی شود .

هزینه ی لیپوماتیک

کلام آخر

پس عمل جراحی هایی مانند عمل پیکرتراشی تنها شما را از دست چربی های زیر پوستی و سطحی خلاص می کنند در حالی که اصل مشکل همچنان سر جای خود باقی است . بعد از انجام عمل پیکرتراشی ظاهر شما بهتر می شود . از دیگر ایراد های انجام این روش که در عمل پیکرتراشی و سایز روش های در جراحی های کاهش وزن گرفته می شود این است که افراد بدون هیچ تلاشی مقداری زیادی از وزن خود را از دست می دهند و این به این معنا است که در سبک زندگی و نوع غذا خوردن شما هیچ تغییری ایجاد نمی شود . و هدف از رژیم غذایی سالم و برنامه و ورزشی تغییر دادن سبک زندگی است و نه کاهش وزن . مشکل بسیاری از افرادی که دچار اضافه وزن و چاقی هستند نداشتن صبر و حوصله است . کاهش وزن با یک رژیم غذایی سالم نیاز به صبر و زمان دارد اما در آخر شما یاد گرفته اید که چگونه غذا خوردن و فعالیت های بدنی خود را تنظیم کند و از همه مهم تر علاوه بر چربی های زیر پوستی چربی های احشایی نیز کاهش پیدا می کنند . از این که ما را تا آخر مقاله پیکرتراشی چیست ؟ همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در  زمینه پیکرتراشی چیست ؟ دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

 

نوشتهٔ پیشین
بهترین روش کاشت مو در جهان
نوشتهٔ بعدی
قیمت کاشت هر تار مو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.