غیر ممکن است شما تصمیم به کاشت مو کنید و  فکر قیمت کاشت هر تار مو نباشید و بهترین کلینیک کاشت مو نباشید و درباره هزینه های آن نخواهید اطلاعی به دست آورید . مشکل همه افرادی که می خواهند اقدام به کاشت مو کنند این است که بسیاری از کلینیک ها زمانی که برای مشاوره با آن ها تماس گرفته می شود اطلاعات و درستی را درباره قیمت کاشت هر تار مو و روش های مختلفی کاشت مو به شما نمی دهند و این چنین کلینیک ها معمولا محاسبه هزینه کاشت مو را بعد از یک جلسه مراجعه حضوری اعلام می کنند . در این مقاله قصد داریم شما را با روش های کاشت مو و قیمت کاشت هر تار مو آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

کاشت مو چیست ؟

قبل از هر چیزی شما ابتدا باید با کاشت مو به طور کامل آشنا شوید تا موضوع را راحت تر و بهتر درک کنید . عمل کاشت مو یک نوع عمل زیبایی به حساب می آید که برای رفع ریزش مو ها انجام می شود . در این عمل فولیکول های مو فرد از قسمت پر پشت سر برداشته شده و در یک مکان کاملا بهداشتی و ضد عفونی شده آماده می شود و در آخ در قسمت طاس کم موی سر افراد کاشته می شود . انجام این عمل با توجه به شرایط و نیاز افراد به روش های مختلفی قابل انجام است . کاشت مو زنان ممکن است بسیار متفاوت تر از کاشت مو مردان باشد به دلیل این که دلایل ریزش موی زنان در بیشتر مواقع متفاوت می باشد .

کاشت مو چیست ؟

هزینه کاشت مو

تنها روش درمان موهای از دست رفته کاشت مو می باشد که این عمل از گروه عمل های زیبایی بوده و بسیاری از بیمه های کشور تعهدی نسبت به پرداخت هزینه های کاشت مو ندارند و به همین دلیل هزینه کاشت مو برای افراد یکی از دغدغه های مهم می باشد ، عوامل مختلفی وجود دارند که در هزینه کاشت مو تعیین کننده می باشند در ادامه به برخی از این عوامل تعیین کننده در هزینه کاشت مو آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشبد .

منطقه جغرافیایی : شاید این مسئله برای بسیاری از افراد قابل باور نباشد اما اینکه تصمیم دارید در کدام منطقه کاشت مو خود را انجام دهید در هزینه کاشت موی شما نقش مهمی دارد ، منظور ما فقط کاشت مو در یک کشور در قیاس با کشور دیگر نمی باشد حتی هزینه عمل کاشت مو و قیمت کاشت هر تار مو در یک شهر نسبت به شهر های دیگر متفاوت است و از آن هم جالب تر این است که اگر به یک کلینیک کاشت مو در منطقه خاص از تهران بروید هزینه ای که به شما می گوید با هزینه کاشت مو در یک منطقه دیگر متفاوت است .

کلینیک انتخابی کاشت مو : اگر شما شما یک پزشک را در نظر بگیرید که در دو مرکز زیبایی و پوست مشغول به کار است و از یک ابزار و مصرفی یکسانی کار کند از این موضوع تعجب خواهید کرد به ازای روش و شرایط یکسان در کاشت دو هزینه را در نظر گرفته و به شما ارائه می دهند . این اتفاق به دلیل تعرفه های گوناگون کلینیک های کاشت مو هستند . انتخاب یک کلینیک زیبایی در هزینه نهایی شما بسیار تاثیر گذار می باشد .

میزان طاسی و گرافت های کاشته شده : هر چه میزان طاسی افراد بیشتر باشد نیاز به کاشت گرافت های بیشتری بر روی سر افراد دارد ، گرافت های بیشتر نیاز به زمان ، انرژی و مواد مصرفی بیشتری دارد که همه این عوامل باعث بالا رفتن هزینه های کاشت مو می شود .

مراحل کاشت مو  : از مهم ترین عوامل تعیین کننده در هزینه کاشت مو روش های انجام آن می باشد که برای انجام برخی از روش های کاشت مو مانند کاشت مو به روش Micro FIT ، نیاز به دستگاه های مخصوص خودش دارد . اما برخی از روش های کاشت مو مانند روش FIT بخشی از فرآیند برداشت و کاشت فولیکول های مو و یا کل آن به صورت دستی و با کمک پانج و یا پنس انجام می شود . از این دستگاه ها برای کلینیک های پوست و مو هزینه های را در برداشته است که برای توجیه اقتصادی از آن ها هزینه بالاتری را برای شما در نظر می گیرند .

چرا هزینه کاشت مو در ایران نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر ارزانتر است؟

این سوال شاید برای بسیاری از افراد پیش بیاید که چرا هزینه کاشت مو در ایران نسبت به کشور های دیگر ارزان تر می باشد . شاید فکر کنید به دلیل کیفیت پایین آن است ، اما در مورد هزینه کاشت مو این یک باور اشتباه است که به دلیل کیفیت پایین کار کاشت مو نیز ارزان تر می باشد ، اما باید به شما بگوییم که ایران در زمینه کیفیت کاشت مو از بسیاری از کشور های توسعه یافته جلو تر می باشد . علت پایین بودن قیمت های خدمات کاشت مو و حتی بسیاری از خدمات پوست و موی دیگر در ایران رقابت شدیدی وجود دارد .

هزینه کاشت مو

روش های کاشت مو

کاشت مو هم مانند دیگر روش های زیبایی دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه شما را با انواع این روش ها آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

  • کاشت مو به روش fut : اولین روش کاشت مو که با استفاده از آن کاشت مو به نوعی به افراد معرفی شد با روش fut بود که در این روش یک فلپ را از پشت سر بر می داشتند و موها را از پوست سر جدا می کنند و در آخر در فضا های خالی از مو کاشت مو را انجام می دهند .
  • کاشت مو به روش fit : دومین روش کاشت موی سر کاشت مو به روش fit  می باشد که با توجه به عوارض پی در پی کاشت مو به روش fut گفته شد این روش بر خلاف روش fut دیگر برش و برداشتن فلپ یا همان نوار را در سر افراد ندارد و در عوض معایب و عوارض این روش کاشت مو را می توان به خونریزی های متعدد ، درد های شدید ، دوران نقاهت و … اشاره کرد .
  • کاشت مو به روش bht :BHT یا Body Hair Transplant  در این روش کاشت مو به جای برداشت مو از ناحیه پست سر از موهای بدن مانند سینه ، کمر ، ران و یا هر جای بدن که بتوان از آن جا مو را برداشت کرد مو را برداشت می کنند و در قسمت مورد نظر موی برداشت شده را در سر افراد کاشت می کنند .

آیا کلینیک ها بسته به منطقه جغرافیایی، محدودیتی در انجام روش های کاشت مو دارند؟

برخی از روش های کاتش مو مانند کاشت مو به روش Micro FIT به دلیل گزان بودن تجهیزات مخصوص آن ها و دانش مورد نیاز برای انجام این روش فقط در برخی از شهر و کلینیک ها قابل اجرا است . از طرفی هم استفاده از برخی از این روش ها ممکن است در یک کشور بسیار گران تر از کشور های دیگر باشد . به همین دلیل اگر شما به کشور ترکیه بروید خواهید دید که بسیار از افراد برای کاشت موی خود به این کشور سفر کرده اند تا علاوه بر سیاحت ، هزینه کمتری را نیز برای کاشت مو نسبت به کشور خود پرداخت کند .

کمترین هزینه کاشت مو

در برخی از موارد ممکن است قیمت کاتش مو بسیار پایین باشد که با هیچ قانون و منطقی کار اصلا منطقی و صحیح نمی باشد . به طور کلی یک کلینیک معتبر پوست و مو شامل حداقل یک متخصص پوست و مو ، یک جراح ، یک پزشک عمومی ، پرستار و دستیاران کاشت ، منشی و خدمه های دیگر می باشد که با محاسبه هزینه های جاری به هیچ وجه قیمت های پایین کاشت مو برای هیچکس قابل درک نمی باشد .

در بسیاری از این مراکز ارزان قیمت کاشت مو بعد از بازرسی مامورین وزارت بهداشت و درمان این مراکز پلمپ شده اند ، مواردی مانند عدم وجود پزشک متخصص پوست و مو و در کلینیک ها و عدم وجود پزشک عمومی ، پرستاران دارای مدرک مرتبط پزشکی ، غیر بهداشتی بودن محل کاشت یا حتی فراتر از آن نداشتن مجوز ها می باشد .

آیا بعد از عمل و در دوران نقاهت کاشت مو نیاز به هزینه است ؟

یکی از گران ترین عمل های زیبایی برای افراد کاشت مو می باشد و برای رسیدن به یک نتیجه عالی نیاز به هزینه دارید . برای مثال بعد از عمل فرد نیاز به دارو های مسکن و آنتی بیوتیک ها دارد و برای کاهش تورم و التهاب باید دارو های ضد التهاب را مصرف کند و حتی ممکن است جنس موهای شما برای مراقبت بیشتر به شامپوهای مخصوص نیاز داشته باشد که تهیه آن ها برای افراد هزینه داشته باشد . البته به این موضوع نیز باید توجه کنید که زیبایی و اعتماد به نفس شما ارزش تمام این هزینه ها را دارد .

کمترین هزینه کاشت مو

کلام آخر

همان طور که می دانیم ریزش مو یکی از رایج ترین مشکلات برای بسیاری از مردان و زنان است که در این مقاله سعی کردیم آن را به خوبی برای شما بازگو کنیم تا درک بهتری از روش های کاشت مو و قیمت کاشت هر تار مو داشته باشید ، همچنین از این که ما را تا آخر مقاله قیمت کاشت هر تار مو همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا سوالی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما به اشتراک بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
پیکرتراشی چیست ؟
نوشتهٔ بعدی
کاشت مو بدون جراحی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.