ما در این مقاله سعی داریم شما را با جدیدترین روش کاشت مو آشنا کنیم. امروزه مو باعث جذابیت و زیبای و یا حتی باعث اعتماد به نفس افراد می شود که بعضی ها موهای پر پشتی دارند اما بعضی افراد به دلایل استفاده از سشوار و خشک کننده ها، اتو مو و یا استفاده از شامپوهای نامناسب، رنگ های شیمیایی و یا بیماری های ژنتیکی دچار ریزش مو شده اند و از این بابت ناراحت هستند و رنج می برند که امروزه با جدیدترین روش های کاشت مو می توان این نگرانی را از بین برد.

کاشت مو چیست

کاشت به روش های درمانی یا پیوند گفته می شود که به موهایی که باعث ریزش و یا طاسی شده است کمک می کند که در این روش موهایی که مقاوم تر هستند به ناحیه هایی که ریزش کرده است منتقل می شود. این عمل باعث می شود فولیکول های مو که دچار آسیب شده اند ترمیم شوند و دوباره رشد کنند. که این فرایند مرحله هایی دارد که در ادامه این مقاله بیشتر با آن ها آشنا می شویم.

انواع کاشت مو

 • کاشت نواری : در این روش برای استخراج فولیکول ها یا گرافت برشی در پشت سر ایجاد می کنند و فولیکول ها در زیر میکروسکوپ از درون پوست خارج می شوند و برای کاشت آماده می شوند. این روش  تهاجمی هستند چون برش نیاز به بخیه دارد که این کار عوارض و معایبی دارد. روش های کاشت نواری عبارتند از : روش ترکیبی، روش FUT.
 • کاشت با خارج شدن واحد های فولیکولی : در این روش نیازی به برش نیست و فولیکول ها به صورت تکی از سوراخ هایی که به اندازه کمتر از یک میلی متر قطر دارند خارج می شوند این روش خیلی کم تهاجمی هستند که به نام کاشت موی بدون جراحی شناخته می شوند. روش های خارج شدن واحد های فولیکولی عبارتند از : روش FIT، SUT، Micro FIT، BHT. در ادامه با این روش ها بیشتر آشنا می شویم.

انواع کاشت مو

روش های کاشت مو

روش FUT : اینم روش یکی از قدیمی ترین روش ها است که به صورت جراحی فلپی از ناحیه بانک مو برداشته می شود و به واحد های فولیکولار مو تقسیم می شود و در مرحله کاشت در شیار های کوچک ایجاد می شود و در محل هایی که مو کم پشت است و یا طاس است کاشته می شود. مزایا این روش برداشت گرافت سالم از بانک مو است و از معایب این روش جا ماندن علائم در ناحیه بانک مو است.

روش FIT یا FUE : اولین روش کاشت مو که پانچ های دستی به صورت دانه ای گرافت ها از پشت سر برداشته می شوند و به روش FUT روی سر قرار داده می شود که از مزایا این روش بدون جراحی و بدون به جا ماندن هیچ گونه علائمی در بانک مو و از معایب آن آسیب به گرافت های مو و عدم رویش مناسب مو است.

روش SUT : این روش جدیدترین روش است که با استفاده از میکروموتورهای اتوماتیک گرافت است که بدون جراحی و آسیب از ناحیه بانک مو برداشته می شود که باعث پرتراکمی مو می شود. مزایا این روش بدون جراحی بر جا نگذاشتن علائم در بانک مو است و از معایب آن استفاده از تکنیک های قدیمی است.

روش DHI : جدیدترین روش کاشت گرافت در ناحیه طاسی با استفاده از دستگاه ایمپلنر است که جراحان متخصص برای افزایش ظرافت و سرعت کاشت مو این دستگاه را ساختند. این دستگاه با انجام عملیات کاشت مستقیم بدون نیاز به برش و ایجاد شیار یکسان هیچ آسیبی به گرافت های مو نمی زنند. مهم ترین مزایا این روش استفاده از میکروموتورهای اتوماتیک 400 میکرونی برای برداشت گرافت از ناحیه بانک مو است که می تواند در این روش تا 10000 گرافت را بدون جراحی از ناحیه بانک مو بردارد. این روش مناسب همه افراد نیست و باید با پزشک مشورت شود.

قلم ایمپلنتر چیست ؟

این دستگاه برای کاشت مو به روش DHI می باشد که با سایز هایی 600 تا 1800 میکرونی طراحی و ساخته شده که برش و جایگذاری گرافت مو در یک مرحله انجام می دهد و به دلیل ویژگی های ایمپلنتر شیار های آن یکسان ایجاد می شود و گرافت مو در عمق دقیق به ضخامت گرافت و پوست سر بیمار قرار می گیرد.

ویژگی روش DHI چگونه است ؟

تراکم بالاتری نسبت به روش های دیگر دارد، بدون جراحی و بدون بر جا ماندن علائم جراحی، استفاده از ایمپلنتر و کاشت مستقیم و تک مرحله ای گرافت، برداشت گرافت مو از بانک مو، روشی کاملا طبیعی با ظرافت بالا به دلیل کاشت در سایز میکرو.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش DHI :

در این روش جراحی صورت نمی گیرد و گرافت ها با دستگاه ایملنتر در ناحیه ای که طاس است کاشت صورت می گیرد که کمترین زخم را ایجاد می کند و بدون خونریزی است که مراقبت های بعد از این عمل کوتاه و کم است.

قیمت و هزینه  کاشت مو به روش DHI چگونه است ؟ 

این روش نسبت به روش های دیگر پرهزینه تر است و نتیجه متفاوتی نسبت به سایر روش های دیگر دارد که برای قیمت و هزینه آن می توانید با مشاورین این کار در ارتباط باشید و از آن ها مشورت بخواهید.

قلم ایمپلنتر چیست

مراقبت ها و آمادگی های قبل از عمل کاشت مو

قبل از انجام کاشت مو باید مراقبت ها و آمادگی هایی صورت بگیرد که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا می شویم.

 • مهم ترین موضوع انتخاب بهترین کیلینک ها است که می تواند نقش مهمی در موهای شما ایجاد کند.
 • انتخاب پزشک متخصص یکی از مهم ترین عوامل برای کاشت مو است که قبل از انجام آن کاشت مو باید از پزشک خود مطمئن شوید.
 • قبل از کاشت راجب کاشت مو اطلاعات کسب کنید.
 • قبل از انجام کاشت مو، موهای خود را دو بار در روز بشویید.
 • از مصرف قرص هایی مانند آسپیرین و آنتی بیوتیک پرهیز کنید و اگر بیماری خاصی داشتید قبل از عمل به پزشک خود اطلاع دهید.
 • قبل از عمل از مصرف مکمل ها، الکل، سیگار و بعضی از ویتامین ها مانند ویتامین A و B خودداری کنید.

مراقبت های بعد از عمل کاشت مو

مراقب های بعد از انجام کاشت مو عبارتند از :

 • بعد از کاشت مو حتما استراحت کنید تا به شرایط بهبود تری باز گردید.
 • سعی کنید بعد از کاشت مو سرتان عرق نکند تا باعث عفونت نشود.
 • بعد از کاشت مو تا چند روز از شستن مو ها خودداری کنید.
 • از استفاده از کلاه و روسری بعد از عمل پرهیز کنید.
 • بعد از عمل از قرار گرفتن در معرض خورشید خودداری کنید که باعث آسیب رساندن به گرافت مو می شود.
 • بعد از کاشت وجود زخم در سر امری طبیعی است که بعد از چند روز این زخم بهبود می یابد و از بین می رود.

سوپر کاشت چیست ؟

همانطور که میدانیم کاشت مو روش های زیادی دارد که جدیدترین آن ها سوپر کاشت است. در این روش نیازی به جراحی، خونریزی، بخیه و درد نیست و در این روش تراکم بالا می باشد که این تراکم بستگی به بانک موی افراد دارد. یکی از مزایا این روش رشد سریع موها و به نتیجه رسیدن سریع است که با گذشت چند ماه می توان شاهد این نتیجه ها بود.

سوپر کاشت چیست 

مزایا سوپر کاشت :

یکی از مهم ترین مزایا این کاشت برداشت گرفت ها با دستگاه است که این کار باعث می شود ظرفیت بانک مو افراد دچار آسیب نشود و از دیگر مزایا آن این است که در این روش همه مزایا و معایب کاشت مو مانند FIT، FUT ،SAFER که بدون درد و جراحی و خونریزی است و یا هر علائم و عوارض دیگری داشته باشد برطرف می شود. ایجاد خط رویش و طراحی آن که مطابق میل افراد باشد به صورت طبیعی انجام می شود.

سوپر کاشت مو چه تکنیکی دارد ؟ سوپر کاشت یک تکنیک نوین است که نتایج فوق العاده ای داشته است که در این روش کاشت مو با نهایت تراکم انجام می شود و آسیبی به بانک مو نمی زند.

افرادی که می خواهند کاشت انجام بدهند باید چه نکاتی را بدانند ؟

 • تحقیق در مورد مراکز کاشت مو : مراکز زیادی برای کاشت مو در کشورمان وجود دارد که ما برای انجام عمل به این مراکز باید راجب این مراکز تحقیقاتی انجام دهید و از تخصصی بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.
 • صحبت کردن با پزشک : برای انجام عمل باید قبل از آن با دکتر صحبت کنید و از او سوالات خود را بپرسید و اگر داروی خاصی مصرف می کنید و یا بیماری خاصی دارید با او در میان بگذارید.
 • سن مناسب برای کاشت : سن افراد برای کاشت مو محدودیتی ندارد و افراد در هر سنی و اکثرا از سن 25 تا 60 و یا افراد مسن می توانند این کار را انجام دهند.
 • کاشت مو برای خانم ها : کاشت مو فقط برای آقایان نیست و خانم هایی که ناحیه ای از سر آن ها دچار طاسی شده است هم می توانند این عمل را انجام دهند.

جدیدترین روش کاشت مو چیست ؟

همانطور که گفتیم جدیدترین روش کاشت مو روش DHI است که برای ظرافت و تراکم بالا از دستگاه ایمپلنتر استفاده می کنند که هیچ گونه آسیبی به گرافت مو نمی شود و باعث رشد سریع موها می شود.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت مو درباره روش های آن و عوارض و معایب آن اطلاعات کافی به دست آورید و دست به انجام عمل بزنید. ممنون که تا ادامه مطالب همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
لیپوماتیک بازو
نوشتهٔ بعدی
هزینه کاشت ابرو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.