یکی از معضل های افراد که بسیار از آن رنج می برند، چاقی در همه ی قسمت های بدن است، اما این چاقی بیشتر در قسمت شکم و پهلو است. روش های زیادی برای کم کردن وزن و لاغری وجود که اکثر آن ها طاقت فرسا و سخت است. گاهی هم این روش ها ناممکن است، اما امروزه روش های نوینی برای کاهش وزن و تناسب اندام به وجود آمده است که افراد به راحتی و به سرعت، می توانند به اندام دلخواه خود برسند. این روش، عمل لیپوماتیک است که در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با مزایا و معایب عمل لیپوماتیک و هزینه عمل لیپوماتیک آشنا کنیم.

لیپوماتیک چیست؟

یکی از جدید ترین و کم ترین خطر ترین روش ها برای بدست آوردن تناسب اندام، عمل لیپوماتیک است که جزء روش های لیپوساکشن است. از این روش ها برای خالی کردن چربی هایی که اضافی هستند، استفاده می کنند. در این روش، درصد آمبولی شد بسیار کم است. عمل لیپوماتیک شکم و پهلو، توسط سازمان بهداشت تایید شده است. دستگاه لیپوماتیک از یک موتور بادی و یک لوله نازک تشکیل شده است که به آن کانولا می گویند. با استفاده از آن چربی هایی که از بدن جدا شده است را جدا کرده و به نقاط دیگر بدن مثل: باسن و … تزریق می کنند.

لیپوماتیک چیست؟

تفاوت هایی که بین لیپوماتیک و لیپوساکشن وجود دارد، شامل موارد زیر است:

در روش لیپوساکشن بعد از تخلیه ی چربی های اضافه از بدن، آن را دور می ریختند، ولی در عمل لیپوماتیک، دکتر متخصص چربی های اضافه ای که از بدن خارج شده است را به قسمت هایی از بدن که دارای یک فرو رفتگی یا نا همسان هستند را تزریق می کنند. برای قسمت هایی مانند: باسن، سینه، پشت ساق پا و قسمت هایی از صورت، از چربی های اضافه ای که از بدن خارج شده است استفاده می کنند. لیپوساکشن یک روش قدیمی است که در آن خطر آمبولی شدن بیشتر است ولی لیپوماتیک یک روش بسیار جدید است که خطر آمبولی شدن در آن تقریبا صفر است.

عمل لیپوماتیک چقدر زمان می برد؟

انجام عمل لیپوماتیک، کمتر از چهار ساعت زمان می برد، اما این عمل هرگز نباید بیشتر از چهار ساعت طول بکشد. هر چقدر که زمان انجام عمل لیپوماتیک بیشتر شود، ممکن است باعث خطراتی در فرد شود.

لیپوماتیک شکم چیست؟

گاهی اوقات افراد در قسمت های شکم و پهلو دچار چاقی می شوند که چربی های این قسمت با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی رود، همچنین در بعضی از مواقع افراد می خواهند که به سرعت به تناسب اندام برسند و از شر شکم و پهلوی خود راحت شوند، لیپوماتیک یکی از بهترین و سریع ترین روش ها برای از بین بردن شکم و پهلو است که تقریبا بدون عوارض و درد است. عمل لیپوماتیک شکم برای افرادی توصیه می شود که می خواهند در زمان کوتاه و بدون عوارض، به لاغری و تناسب اندام دست پیدا کنند.

لیپوماتیک یکی از محبوب ترین روش های لاغری است که بسیاری از افراد به جای وزرش ها و رژیم های سخت و سنگین به آن رو می آورند، اما بعد از انجام این عمل حتما باید یک سری نکات، از جمله رژیم های غذایی را رعایت کنید تا اثرات انجام این عمل، ماندگار شود و برای همیشه ازچربی هایی که در این ناحیه به وجود می آیند، خلاص شوید.

لیپوماتیک شکم چیست؟

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو

هزینه های عمل پیکر تراشی شکم و پهلو بستگی به دلایلی که در قسمت پایین گفته می شود دارد، که این موارد شامل:

 • مهارت و تخصص پزشک: هر چقدر که تخصص پزشک بیشتر باشد، فرد نتیجه ی بسیار بهتری از انجام عمل لیپوماتیک می گیرد و همچنین پزشکانی که دارای مهارت ها بالایی هستند، در مراکز جراحی از دستیاران بسیاری استفاده می کنند. علاوه بر آن، مدرک تحصیلی و محلی که در آن تحصیل کرده اند هم بر هزینه ی انجام عمل لیپوماتیک تاثیر می گذارد.
 • تجهیزات اتاق عمل: یکی دیگر از دلایلی که بر روی هزینه ی جراحی این عمل تاثر می گذارد، کیفیتی که تجهیزات اتاق عمل دارد است. کیفیت وسایل و دستگاه هایی که در مراکز جراحی یا بیمارستانی که در آن این عمل انجام می گیرد، در هزینه انجام این عمل بسیار مهم و تاثیر گذار است.
 • محل انجام عمل: از دلایل دیگر هزینه عمل لیپوماتیک می توان به محلی که در آن، این عمل صورت می گیرد اشاره کرد. حتی منطقه ای که مراکز و بیمارستان هایی که در آن جراحی صورت می گیرد هم، بر روی هزینه تاثیر گذار است.
 • اندازه و حجم چربی در قسمت های بدن: یکی دیگر از دلایلی که بر روی هزینه این عمل موثر است، مقدار چربی هایی است که در قسمت هایی از بدن وجود دارد. هر چقدر که وزن و چربی های بدن فرد بیشتر باشد، هزینه آن بیشتر خواهد بود.
 • دارو ها و عوامل جانبی: دارو هایی که در حین عمل استفاده می شود هزینه هایی که باید به پزشک داده شود و هزینه های رفت و آمد هم بر هزینه ی عمل لیپوماتیک موثر است.

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو

هزینه عمل لیپوماتیک برا اجزای دیگر بدن

اندامی که فرد می خواهد آن را جراحی کند، بر هزینه پایانی بسیار موثر است. در ادامه هزینه ی لیپوماتیک اندام های مختلف را ذکر خواهیم کرد. هزینه لیپوماتیک بستگی به تعداد اندام هایی که فرد می خواهد آن را جراحی کند هم دارد. هزینه ی هر قسمت از بدن جدا است و همچنین هزینه ترمیم لیپوماتیک بیشتر از بار اول است. هزینه عمل لیپوماتیک را نمی توان در صفحات مجازی بیان کرد به دلیل اینکه هزینه ی این عمل برای همه ی افراد متفاوت است و وضعیت فرد باید توسط پزشک متخصص سنجیده شود. برای مطلع شدن از هزینه عمل باید از پزشک متخصص مشاوره بگیرید.

عمل لیپوماتیک چگونه صورت می گیرد؟

در ابتدای انجام این عمل، به اندازه ی دو تا پنج میلی متر، سوراخی ایجاد می شود و از طریق سوراخی که ایجاد است، کانولای دستگاه را وارد بافت های چربی می کند و چربی های محلی که دستگاه وارد آن شده است را خراب می کند. بی حسی اینفراسونک، دارای سیستم ایمنی فعال است ، هنگامی که به بافت هایی که چربی نیستند برخورد می کند، دستگاه متوقف می شود.

تاریخچه ی لیپوماتیک: پیکر تراشی یکی از روش های تهاجمی و غیر تهاجمی است که به وسیله آن می‌توان نواحی مختلف بدن را به فرم دلخواه درآورد. در این دوره پزشکان با ابداع روش های جدید از قبیل لیپوماتیک به سراغ روش‌های بی‌خطر، سریع، سرپایی و بدون‌نیاز به بیهوشی رفته که با استفاده از آن می‌توان حجم زیادی از چربی را تنها در یک جلسه با کمترین ورم و کبودی، درد و بدون‌خطر ایجاد آمبولی تخلیه کرد. تکنیک پیکرتراشی لیپوماتیک تلفیقی از دو تکنیک Tumescent و Power Assisted می‌باشد. یکی از دستگاه هایی در لیپوماتیک در جهان مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه لیپولیز است که توسط FDA تایید شده است، دستگاه لیپوماتیک برای اولین بار توسط یک جراح آلمانی ابداع شد. در سال های گذشته و زمان های قدیمی تر مانند ساکشن و لیپولیزر با استفاده از دستگاه‌های قدیمی نیاز به بستری و بیهوشی عمومی می‌باشد که بیمار تحت بیهوشی عمومی و خطرات آن قرار می‌گرفت.

دستگاه لیپوماتیک: دستگاه لیپوماتیک دارای یک کمپرسور هوای فشرده است، که با انتقال هوای فشرده به میله‌ای دارای انعطاف به نام کانولا با حرکت های سه بعدی سریع که هم زمان ارتعاش، لرزش و نوسان (Fluctuation ،vibration & rotation) را شامل می‌شود. در زیر پوست پیوند کسی که مراجعه می کند چربی‌ها را در هم می‌شکند و در زیر پوست کسانی که به پزشک مراجعه می کنند مایع تولید می کند که این مایع را به طور کامل تخلیه می‌کند، پس از آن چربی که تخلیه می شود بعد بعد از آن کاملا سالم و زنده است و می‌توان از چربی خارج شده توسط دستگاه لیپوماتیک جهت تزریق مجدد چربی به عنوان فیلر و پرکننده در برجسته‌سازی و حجیم‌سازی باسن، سینه و یا سایر اندام‌ها استفاده کرد. چربی که تخلیه می شود در روش عمل جراحی لیپوماتیک چربی سالم تری است و نسبت به چربی ساکشن شده و نسبت به چربی تخلیه شده در روش لیپوساکشن از دوام بیشتری جهت تزریق به عنوان فیلر برخوردار است.

عمل لیپوماتیک چگونه صورت می گیرد؟

نکات قبل از عمل جراحی لیپوماتیک

قبل از  اینکه اقدام به عمل جراحی لیپوماتیک بنمایید  نکات زیر را به طور کامل رعایت فرمایید:

قبل از اینکه بخواهید برای عمل جراحی لیپوماتیک اقدام نمایید باید به این نکته توجه داشته باشید که بیماری هایی از قبیل: دیابت کنترل نشده، فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی عروقی، سکته قلبی یا مغزی، جراحی‌های قبلی مخصوصا در ناحیه مورد نظر، بیماری‌های مزمن مانند سرطان، لوپوس، بیماری‌های همراه با ضعف سیستم ایمنی هست را نداشته باشید اگر یکی از با یکی از این بیماری ها رو به رو هستید با پزشک خود در میان بگذارید و از پزشک خود مشاوره دریافت کنید، پس از اینکه این  مشکلات را با پزشک خود درمیان گذاشتید پزشکتان برای شما یک آزمایش خون از نظر کم‌خونی، کارکرد کبد و کلیه، تست بارداری در زنان، تست‌های انعقادی و تست تشخیص بیماری‌هایی مانند هپاتیت و… گرفته شود تا مشکلات احتمالی در زمان جراحی رخ ندهد.

 • شب قبل از عمل از خوردن آب و وعده غذایی خودداری کنید.
 • دو روز قبل از عمل آسپیرین مصرف نکنید.
 • دو روز قبل از عمل و یک ماه پس از آن از کشیدن سیگار خودداری کنید.
 • دو روز قبل از عمل و یک ماه پس از آن از کشیدن سیگار خودداری کنید.
 • یک روز قبل از عمل از مصرف روغن ویتامین E خودداری کنید.
 • با پزشک خود در رابطه با میزان تغییرات لازم و ممکن صحبت کنید و انتظارات خود را از جراحی لیپوماتیک بیان نمایید. همچنین لازم است تا با پر کردن فرم
 • رضایت‌نامه اعلام رضایت و هماهنگی بنمایید. در ادامه باید تعدادی عکس قبل از عمل تهیه کنید که نتایج جراحی بعد از عمل به خوبی مشهود باشند.

کلام آخر

از شما همراهان گرامی بسیار سپاس گذاریم که تا پایین این مقاله مارا همراهی کردید، برای مطلع شدن از هزینه عما لیپوماتیک با شماره هایی که در سایت قرار گرفته است تماس بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه تزریق ژل لب
نوشتهٔ بعدی
هزینه پیکر تراشی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.