بسیاری از افراد دارای لب های کوچک یا بی حالت و نافرمی هستند، که گاهی برخی از افراد از این موضوع رنج می برند زیرا لب در زیبایی چهره بسیار موثر است. لب های برجسته و حجیم باعث دو چندان شدن زیبایی صورت می شود به همین دلیل بیشتر خانم ها به سمت تزریق ژل لب می روند. در این مقاله می خواهیم شما را با هزینه تزریق ژل لب و انواع و عوارض و مزایای آن آشنا کنیم.

تزریق ژل لب چیست؟

برای برجسته سازی و حجیم کردن لب ها از ژل لب استفاده می شود که امروزه بسیاری از افراد برای حجم دادن به لب خود، ژل لب تزریق می کنند اما برخی از افراد از تزریق ژل می ترسند و به همین دلیل سعی می کنند از روش های ماساژ درمانی یا روغن های گیاهی استفاده کنند اما احتمال دارد استفاده از این روش ها تاثیری نداشته باشد و حتی باعث به وجود آمدن عوارض بشود. اگر می خواهید لب هاتان به صورت دائمی برجسته و حجیم بشوند باید ژل لب تزریق کنید. تزریق این ژل جای نگرانی ندارد بیشتر افرادی که از ژل لب تزریق کرده انداز آن بسیار راضی بوده اند.

در این روش برای حجیم کردن لب ها، اول از بی حسی در ناحیه ی لب استفاده می کنند تا هنگام تزریق ژل افراد دردی را حس نکنند، قسمتی که ژل تزریق شده است را با الکل و مواد ضد عفونی کننده تمیز می کنند و در قسمت بعد با استفاده از سرنگ های مخصوص که سوزن نازکی دارد ژل را در قسمی که لازم است تزریق می کنند. با تشخیص پزشک و خواسته ی فرد داوطلب، مشخص می شود که چه مقدار ژل و در چه ناحیه ای از سطح و یا در چه عمقی از پوست لازم است.

مزایای تزریق ژل لب

تا کنون عوارض خطرناکی از تزریق ژل لب دیده نشده است و نسبت به روش های دیگری که برای برجسته سازی ژل لب استفاده می شود، کبودی کم تری دارد که این کبودی بعد از یک تا هفت روز بعد از تزریق ژل از بین می رود. ژل لب حدود حدودا تا شش ماه کاملا خوش حالت است اما اکثرا پزشکان بعد از شش ماه توصیه می کنند تا برای اینکه فرد به طور کامل به نتیجه ای که انتظار دارد برسد، با استفاده از تزریق ژل، آن را ترمیم کند. اگر ژل به صورت طبیعی تزریق شود، فرد هیچ سنگینی در ناحیه ی تزریق حس نمی کند و باعث اذیت شدن او نمی شود.

تزریق ژل هیچ گاه باعث حساسیت افراد نمی شود به دلیل اینکه مواد ژل به گونه ای است که به صورت طبیعی در پوست لب وجود دارد و هیچ عوارضی ندارد و فقط باعث تغییر در حجم و اندازه و حالت لب می شود. هنگامی که ژل تزریق می کنید نیازی به استراحت بعد از آن ندارید و می توانید به تمام کار ها و فعالیت هایتان برسید. نتیجه ی تزریق ژل به سرعت قابل مشاهده خواهد بود اما نتیجه ی اصلی بعد از یک یا دو هفته مشخص می شود. تزریق ژل حالت قشنگی به لب ها می دهد، بسیار و حالت لب ها را به صورت غیر عادی حجیم نمی کند و حالت اصلی لب از بین نمی رود اما در بیشتر مواقع، روش های دیگر حالت بد و غیر عادی به لب ها می دهند.

مزایای تزریق ژل لب

عوارض و خطرات تزریق ژل لب

عوارضی که در تزریق ژل لب به وجود می آید موقتی است و از بین می رود، عوارض تزریق ژل لب شامل:

 • تورم و کبودی شدن لب
 • خون ریزی از از محلی که ژل تزریق شده است.
 • ملتهب شدن و قرمز شدن در قسمتی که ژل تزریق شده است.
 • زخم های قدیمی ای که روی لب ا اطراف لب وجود داشته اند دوباره شروع به فعالیت می کنند.

خطرات جدی ای که امکان دارد در اثر تزریق ژل هیالورونیک اسید در لب به وجود بی آید، شامل:

 • نامتقارن شدن لب ها
 • به وجود آمدن برآمدگی های غیر عادی در لب
 • از بین رفتن بافت های لب
 • به وجود آمدن کبودی و تورم که ممکن است حدود یک هفته تا ده روز زمان ببرد
 • عفونت در ناحیه ای که ژل تزریق شده است.
 • سفت شدن زخم شدن لب ها
 • گاهی نیز ممکن است فرد به این ژل حساسیت نشان دهد که علائم این حساسیت موجب خارش و سوزش و زخم شدن لب یا اطراف آن بشود.

مواظبت هایی که بعد از عمل لازم است:

ژل هایی مانند ژل هیالورونیک اسید که مواد آن ها شبیه به مواد طبیعی که در درون بافت های بدن وجود دارد است باعث آلرژی نمی شود و عوارضی ندارد و تورم ها و برآمدگی هایی که بعد از تزریق در آن ناحیه به وجود می آیند به سرعت از بین می رود و کبودی کمی نسبت به ژل های دیگر دارد. اگر عوارضی مانند سفت شدن و زخم و نامتقارنی و خارش و التهاب بیشتر از ده روز طول کشید حتما باید به پزشک خود مراجعه کنید. استفاده کردن از کمپرس یخ برای کم کردن تورم بسیار موثر است. همچنین استفاده از لب کرم های مرطوب کننده برای خشکی لب که بعد از تزریق لب به وجود می آید، موثر است. هنگامی که ژل تزریق کرده اید، هرگز نباید در هنگامی که ژل تزریق کرده اید از لوازم آرایشی استفاده کنید و فعالیت های سنگین و ورزش هایی که تحرک زیادی دارد انجام دهید.

روش های برجسته سازی لب موثر است:

یکی از موثر و آسان ترین روش برجسته سازی و حجیم کردن لب ها، تزریق ژل لب است؛ معروف ترین ژلی که برای تزریق ژل مناسب است و کم تر باعث حساسیت می شود، ژل هیالورونیک اسید است که این ژل ماده ای است که به طور طبیعی در بدن و بافت های لب وجود دارد. نوع دیگر این ژل، کلاژن است که ماندگاری بالا تری نسبت به ژل های دیگر دارد

عوارض و خطرات تزریق ژل لب

روش های تزریق ژل لب

 • تزریق ژل به صورت موقت
 • تزریق ژل به صورت دائمی

تزریق ژل حدود سه تا پانزده دقیقه زمان می برد که البته بستگی به مقدار و ناحیه ای که تزریق می شود دارد.

کدام ژل لب را مناسب تر است؟

ژل هایی که تزریق می شود دو دسته متفاوت دارد که شامل مواد زیر می شود:

 • ژل هایی که تجزیه پذیرند، طی مدت زمان مشخصی جذب بدن می شوند.
 • ژل هایی که تجزیه ناپذیر هستند اثرشان به طور دائمی است به دلیل اینکه این ژل ها با بافت پوست پوشیده شده است.

ژل هیالورورنیک باعث چه تغییراتی در لب می شود:

 • حجیم شدن لب ها
 • تغییر ظاهر لب ها
 • در بافت ها و ساختار لب تغییر ایجاد می کند

 

ژل لب باید چگونه باشد؟

ژل لب در کلینیک های تخصصی جوان سازی پوست توسط یک پزشک متخصص صورت می گیرد. اول پزشک از بی حسی استفاده می کنند که این بی حسی مانند بی حسی دندان است که بعد از انتخاب شدن ناحیه ای که قرار است ژل تزریق شود، پزشک متخصص با سوزنی کوچک به لب ها تزریق می کند. بعد از تزریق ژل حتما از یخ برای کاهش دادن تورم لب ها استفاده کنید. تزریق باید طئری صورت بگیرد که فردی که ژل تزریق کرده است احساس نارضایتی نداشته باشد.

کنترل حجم لب

ژلی که در لب تزریق می شود را باید پزشک متخصص کنترل کند تا ژل در ناحیه ای که تزریق می شود جلوه ی زشت و غیر عادی پیدا نکند، اگر پزشک نتواند مقدار ژلی که تزریق می شود را کنترل کند برآمدگی هایی بر روی لب ایجاد می شود که برای درست کردن آن باید ژلی که تزریق شده را تخلیه کنند و آن را دوباره تزریق کنند.

ژل لب باید چگونه باشد؟

هزینه تزریق ژل لب

روش های مختلفی برای تزریق ژل لب وجود دارد به همین دلیل هزینه ی تزریق ژل ها باهم متفاوت است. اولین نکته ای که در هزینه ی تزریق ژل بسیار موثر است، نوع ژلی است که پزشک متخصص تجویز می کند. گاهی پزشک ژل بیشتری برای فرد مناسب می بینید که این نیز تاثیر بسیاری بر هزینه تزریق ژل لب دارد. نکته ی بعدی که در تزریق ژل لب تاثیر دارد، بستگی به نوع دائم و موقت آن و کلینیک و سابقه و مهارت پزشک دارد. گاهی نیز هزینه تزریق ژل بستگی هر سرنگی که تزریق می شود دارد. هزینه ی تزریق ژل لب، علاوه بر قیمت برند و اندازه ی ژل، به دستمزد پزشک هم بستگی دارد.

هزینه ی تزریق ژل لب، شامل بیمه ها نمی شود. به دلیل اینکه عمل ها و هر کاری که به زیبایی ربط داشته باشد شامل بیمه نمی شود و باید خودتان آن را پرداخت کنید. هرگز تزریق ژل را در مکان های نامعتبر و مکان هایی مانند آرایشگاه و مکان های متفرقه به شدت خودداری کنید. به دلیل اینکه ممکن است از مواد های بی کیفیت و فاسد استفاده کنند که این باعث می شود زیبایی ظاهری و حتی سلامتی فرد به خطر بیفتد. گاهی بعضی از افراد برای هزینه ی کم به جاهایی که معتبر نیستند مراجعه می کنند که این باعث می شود خسارت های جبران ناپذیری به وجود بیاورد. یادتان باشد حتما برای انجام این کار به دکتر متخصص زیبایی پوست مراجعه کنید.

کلام آخر

با سپاس از همراهان گرامی کهئ تا آخر این مقاله همراه ما بودید، امیدواریم که این مطالب برای شمات تاثیر گذار بوده باشد.

نوشتهٔ پیشین
عوارض لیزر بیکینی
نوشتهٔ بعدی
هزینه عمل لیپوماتیک

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.