از جمله مسائل مهم که بسیار مورد توجه مردان قرار گرفته است ، داشتن مو و ریش پرپشت و سالم است. از این رو  مردان به دنبال بهترین روش کاشت مو در جهان هستند. داشتن موهای مرتب و پرشت در مردان باعث جذابیت خاصی می شود که افزایش اعتماد به نفس  آنها را به دنبال دارد. امروزه بسیاری از مردان به دلیل وجود یکسری از مسائل مانند مشکلات ژنتیکی یا افزایش سن از کم حجمی و کم پشتی مو رنج می برند. مشکل ریزش مو و کم حجمی آن مشکلی فراگیر و استرس زا است.و می تواند هر شخصی را درگیر کند.

در ابتدا بسیاری از مردان به دنبال روش های خانگی می روند تا مشکل ریزش مو و کم حجمی آن را حل کنند. ازجمله اقداماتی که انجام می دهند می توان به خریدن قرص و کپسول یا خریدن محلول و شامپوهای رفع ریزش مو اشاره کرد. به مرور زمان مردان به نتیجه دلخواه خود نمی رسند و به دنبال راه جدیدی می گردنند. و تازه به فکر بهترین روش کاشت مو می افتند.

بهترین روش کاشت مو

کاشت مو به عنوان یکی از بهترین روش های  درمان مو، جایگاه خوبی را در عرصه پزشکی پیدا کرده است. استفاده از واژه ی “بهترین” چندان مناسب نیست. و بهتر این است که بگوییم “مناسب ترین”. چراکه ممکن است بهترین روش کاشت مو برای یک فرد با فردی دیگر متفاوت باشد. و می توان گفت مناسب ترین روش کاشت مو برای شما کدام است. چرا که منظور از مناسب ترین روش، این است که کدام روش نتایج مناسبی را برای شما به ارمغان می آورد.

بهترین روش کاشت موکاشت مو چیست؟

در دنیای امروز با توجه به پیشرفت علم پزشکی، تنها یک راه برای  ترمیم موهای از دست رفته وجود دارد. که در دنیای امروز به آن کاشت مو می گویند.کاشت مو به پر کردن نواحی کم پشت و بدون موی سر می گویند.که باعث افزایش زیبایی و بازیابی موهای از دست رفته شما می شود. بعضی افراد کاشت مو را با گذاشتن کلاه گیس اشتباه می گیرند.

اما منظور از کاشت مو، پیوند یا قرار دادن گرافت های مویی در قسمت های کم پشت و بدون مو است. کاشت مو روش های متفاوتی دارد که هر فرد باید با توجه به نیاز و سبک زندگی خود روش مناسب را پیدا کند. یکی از مواردی که روش های مختلف مو را از هم متمایز می کند،به کارگیری تکنیک های متفاوت است. و با توجه به نیاز امروزه ی مردم روش های متنوع زیادی برای کاشت مو وجود دارد.

انواع روش های کاشت مو

شاید شما به عنوان متقاضی برای انجام کاشت مو زمان بسیاری را برای پیدا کردن بهترین روش کاشت مو در جهان صرف کرده اید. در ابتدا شما باید با انواع روش های کاشت مو آشنا شوید و تکنیک های مورد استفاده در هر روش را بررسی کنید. پس از انجام بررسی های لازم شما به عنوان متقاضی می توانید بهترین روش کاشت مو در جهان را که مناسب پوست سر شما و سبک زندگی شما است را انتخاب کنید. اگر مارا تا پایان این مقاله همراهی کنید شما را با انواع روش های کاشت مو آشنا خواهیم کرد.

 • روش جراحی (FUT)
 • کاشت بدون جراحی(FIT)
 • کاشت مو به روش (SUT)
 • روش (DHI)

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روشFUT یکی از قدیمی ترین روش های کاشت مو است. این روش برای افرادی مناسب است که در ناحیه پشت سر خود از بانک موی خوبی برخوردار هستند. در این روش پزشک متخصص بیمار را به طور کامل بیهوش کرده و یک نوار باریک از قسمت بانک موی پشت سر برمی دارد و به نواحی کم پشت سر پیوند می دهد. کاشت مو به این روش قیمت مناسب تری نسبت به دیگر روش ها دارد.

کاشت مو به روشFIT

در این روش از کاشت مو، بیمار نیازی به بیهوشی ندارد. این روش مناسب کسانی است که در قسمت جلوی سرشان دچار ریزش شده اند. در روش FIT پزشک متخصص فولیکول های مو را به صورت تک به تک از قسمت های بانک مو جدا می کند و در قسمت های کم پشت پیوند می دهد. پزشک متخصص توانایی آن را دارد که در  هر جلسه بین 1000 تا 1500 فولیکول را از پوست سر جدا کند و آنها را آماده ی پیوند کند. اگر ناحیه انتقال دهنده گسترده باشد، یعنی قسمتی از سر که احتیاج زیادی به کاشت داشته باشد. کاشت مو تا 2 جلسه ادامه خواهد داشت. در این روش زخم های سر بدون اینکه آثاری از خود بگذارند سریعا بهبود می یابند. در این روش معمولا بیماران درد کمتری را احساس می کنند. و بعد از انجام این عمل احتیاجی به پانسمان های شدید یا پیچیده نیست.

کاشت مو به روشFITکاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT از زیر مجموعه های روش FITاست. در این روش پزشک دخالتی ندارد و کاشت مو توسط دستگاه های خودکار انجام می شود.چرا که فولیکول های مو به صورت نقطه نقطه از پوست سر جدا می شوند و به قسمت دیگر انتقال می یابند. این کار نیاز به دقت و تمرکز زیادی دارد. و دست پزشک هیچ دخالتی ندارد چرا که دستگاه به صورت برنامه ریزی شده و خودکار، که دارای مهارت و دقت بالایی است کار جداسازی و انتقال را انجام می دهد. این روش دارای قیمت نسبتا بالایی است چرا که  رعایت نکات بهداشتی هزینه بر است.و برای برداشت مو از لوله های یکبار مصرف استفاده می شود. و اگر دستگاه  مورد نظر از بهترین نوع آن نباشد، کار نتیجه ی مناسبی را به دنبال نخواهد داشت.

کاشت مو به روش DHI

یکی از جدید ترین روش های کاشت مو، روش DHI است. این روش یکی از انواع روش های کاشت مو و ترمیم است. در این روش با استفاده از دستگاه ایمپلنتر ، کار کاشت گرافت های مو انجام می گیرد.در این روش خط رویش طبیعی در پوست سر بیمار ایجاد می شود. که دارای تراکم زیادی است و باعث طبیعی جلوه دادن  موها می شود.

این روش در سال 2016 مورد استقبال قرار گرفت و طرفداران بسیاری را  به خود جذب کرد.پیوند کاشت مو به روش DHI هیچ شباهتی به دیگر روش های کاشت مو ندارد. چراکه دارای تکنیک های به روز تری است. به این روش از کاشت مو،کاشت چو نیز گفته می شود. چرا که در این روش ،از یک ابزار که همانند قلم است استفاده می شود.

و در اصطلاح به آن قلم چوی می گویند، استفاده می شود.یکی از مزیت های کاشت مو به این روش این است که پوست سر بیمار تراشیده نمی شود و شما دیگر نگران زخم و جای زخم بعد از آن نخواهید بود. در این روش موهای کاشت شده با تراکم چهار برابر رویش می کنند. خانم هایی که دارای حساسیت بیشتری نسبت به ظاهر خود هستند می توانند از این روش استفاده کنند. تا موهای پرپشت و بلندتری داشته باشند.

روش کاشت ترکیبی

در این روش پزشک متخصص تمام تلاش خود را می کند تا کاشت مو با تراکم بیشتری صورت بگیرد. از این رو از سه روش BHT، FIT و FUT برای کاشت موی بیمار استفاده می کند. پزشک متخصص با ترکیب روش های مختلف سعی می کند معایب های این چند روش را به کار بگیرد تا کاشت مو با تراکم بالا صورت بگیرد. پزشک در ابتدا نوار باریکی از پشت سر برمی دارد و در قسمت های کم پشت و پراکنده سر جامی دهد.

پزشک متخصص برای طبیعی جلوه دادن موهای کاشت شده فولیکول های مو را به صورت نقطه نقطه از نواحی بانک موی سر یا قسمت های دیگر بدن برمی دارد و در نواحی دیگر کاشت را انجام می دهد.فرد متقاضی برای انجام این عمل باید تمامی معایب و محاسن آن را در نظر بگیرد و با توجه به شرایط خود این روش را انتخاب کند. انجام کاشت به این روش دارای هزینه ی نسبتا زیادی است. چرا که از چند روش و تکنیک های متفاوت برای این کار انجام می شود.

معایب کاشت مو

هر نوع عمل با توجه به روش و تکنیک های انجام شده، دارای معایب و یا عوارض های جانبی است.هر شخصی باید قبل از انجام این عمل ،تمامی مراحل کار و معایب ها و مزایای این کار را بررسی کند تا روش مناسب با خود را پیدا کند. ازجمله عوارض های این کار به شرح زیر است:

 • ایجاد زخم یا عفونت پس از عمل.
 • طولانی شدن زمان بهبودی زخم.
 • کاهش تراکم موهای نواحی بانک مو.
 • کم کیفیت بودن گرافت های مو.
 • ایجاد محدودیت های فیزیکی و ورزشی بعد از عمل.
 • داشتن هزینه نسبتا زیاد برای افراد متقاضی.
 • تراشیدن و کوتاه کردن مو قبل از عمل.
 • ناموفق شدن پیوند مو.
 • ایجاد زخم و آسیب به قسمت های دیگر بدن برای گرفتن گرافت مو.
 • ایجاد طاسی و زخم های نواری شکل در پوست سر.
 • بروز حساسیت و مشکلات پس از آن.

معایب کاشت موکلام آخر

برای انتخاب بهترین روش کاشت مو  در جهان باید اطلاعات کافی در مورد این موضوع داشته باشید. برای انجام کاشت مو با پزشک معالج خود به طور کامل مشورت کنید تا روش مناسب شما را پیشنهاد دهد. شما به عنوان متقاضی باید از تمامی معایب های روش های مختلف آشنا باشید. برای مثال کسی که نمی خواهد موهایش را کوتاه کند یا عادت به کوتاه کردن مو ندارد، روش FUT روش مناسب برای این فرد نیست. دوستان عزیز ممنون که ما را تا پایان مقاله ی بهترین روش کاشت مو در جهان همراهی کرده اید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه عمل کاشت مو
نوشتهٔ بعدی
پیکرتراشی چیست ؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.