ابرو یکی از مهم ترین عضو صورت است که در این مقاله با مراحل کاشت ابرو آشنا می شوید. ابرو باعث زیبایی در صورت می شود که بسیاری از افراد به این قسمت توجه می کنند و به دنبال زیبایی و اعتماد به نفس هستند.
بعضی از افراد دچار ریزش ابرو می شوند و این ریزش به دلایل مختلفی مانند سوختگی، جای زخم، بیماری های تیروئیدی و یا پرتو درمانی دارند و از این بابت رنج می برند اما امروزه با کاشت ابرو طبیعی می توان این نگرانی را ازبین برد. ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت ابرو و و مراحل کاشت ابرو آشنا کنیم.

کاشت ابرو چگونه است؟

کاشت ابرو برای افرادی که به هر دلیلی دچار ریزش شده داند و می خواهند ابروهای طبیعی داشته باشند مناسب است که اولین قدم برای کاشت ابرو طراحی ابرو است تا زیبا و طبیعی ظاهر شود. یکی از بهترین جنبه های کاشت ابرو ساده بودن روش آن است. صرف نظر از ترمیم برای پوشش زخم و یا بازسازی ابرو های ضخیم که شامل پیوند در هر جایی دارای 50 تا 400 گرافت در هر ابرو می شودکه هر گرافت شامل یک یا دو مو است.
درروش های FUG/strip یا FUE موهای پیوندی از پشت سر برداشته می شود. افراد می توانند روش های کاشت برای ابرو را مشخص کنند و انتخاب این روش ها به تراکم موها و شکل ابروها است. وقتی پیوند توسط پزشکان متخصص و زیر میکروسکوپ صورت گیرد پزشک تمام ناحیه هایی که قرار است پیوند انجام دهد را ایجاد می کند و جهت و زاویه رشد را تعیین می کند و گرافت ها در محل پیوند قرار می گیرد چند ساعت بعد اکثر موها پیوند داده می شود و بعد از آن ابرو ها برسی می شود تا زمانی که بیمار و پزشک رضایت داشته باشند. این روش تا زمانی که ابروها رشد نکند و ایجاد نشود کامل نشده است. پیوند و کاشت ابرو بستگی به تعداد موهای پیوند داده شده 4 ساعت طول می کشد.

کاشت ابرو چگونه است

کاشت ابرو چه روشی دارد ؟

کاشت ابرو مانند کاشت مو روش هایی دارد. کاشت ابرو با روش های SUT و FUT که یکی از بهترین و جدیدترین روش های کاشت است انجام می شود که در این روش می توان ابرو طبیعی را بدون درد، جراحی و خونریزی در یک جلسه پیوند زد. مهم ترین قابلیت این روش این است که به کوتاه کردن موها نیاز نیست و بر روی ابروهای تاتو شده هم قابل انجام است.

چه کسانی می توانند کاشت ابرو انجام دهند ؟

قبل از انجام هر کاری باید دلیل ریزش ابرو مشخص شود و بعد دست به انجام کاشت ابرو بزنند. بهترین افراد برای کاشت ابرو کسانی هستند که اصلا ابرو نداشته باشند و قسمتی از ابروهایشان را از دست داده باشند و یا ناحیه ای که کاشت انجام می شود سالم باشد. کسانی که به دلیل اصلاح زیاد یا نامناسب و یا تراشیدن ، ابروی خود را از دست داده اند بیشتر به فکر کاشت ابرو هستند که برای جبران آن دست به تاتو می زنند. بعضی از افراد از تاتو کردن راضی هستند و می خواهند در ناحیه ای که تاتو کرده اند کاشت هم انجام دهند اما بعضی از افراد از تاتوی خود ناراضی هستند و می خواهند آن را پاک کنند و از مرحله کاشت ابرو استفاده کنند.

شرایط کاشت ابرو چگونه است ؟

برای کسانی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند شرایطی وجود دارد که در ادامه با این شرایط آشنا می شویم.

سن : معمولا اکثر افراد بالای 30 سال دچار ریزش ابرو می شوند. اگر افراد زیر 30 سال این کار را انجام دهند شاید نتیجه دلخواه خود را بگیرد اما بعد از 30 سالگی باید این کار را انجام دهد و نیازمند به ترمیم کاشت ابرو می شوند. بعضی از افراد در سن 22 سالگی دچار ریزش می شوند و الگوی ریزش این افراد در این سن مشخص می شود اما برخی از افراد در آتش سوزی ابروی خود را از دست داده اند که این افراد به الگوی ریزش نیازی ندارند. پزشک باید الگوی ریزش را بداند و برای آن راهی پیدا کنند در غیر این صورت ممکن است موهای کاشته شده هم پس از مدتی بریزند.

سلامت عمومی : کاشت ابرو عملی مختصر است که خطرات زیادی ندارد اما فردی که این کار را انجام می دهد باید دارای سوابق و پیشینه های سلامتی باشد. افرادی که از سلامت و بهداشت کامل برخوردارند به دلیل ثابت ماندن وضعیت بدنی بهترین جواب را برای کاشت ابرو خواهند داشت. رژیم غذایی مناسب و بدن سالم باعث می شود دوران نقاهت سریع تر بگذرد. بعضی از افراد با شرایط بهداشت ناسالم یا سلامتی ناپایدار مثل بیماری های قلبی و دیابت که میزان هورمون ها و فشار خون و پارامترهای سلامتیشان قابل تغییر است باید قبل از کاشت ابرو با پزشک خود صحبت کنند. اگر بیماری خاصی یا دارو خاصی مصرف می کنید پزشک را در جریان قرار دهید.

هماهنگی رنگ مو و رنگ پوست : اگر رنگ ابرو با رنگ پوست هماهنگی داشته باشد نتیجه کاشت ابرو با پوشش مناسب تارهای ابرو همراه می شود. ناهماهنگی رنگ بین پوست و تارهای ابرو باعث می شود که به تارهای ابرو برای پوشش مناسب پوست نیاز باشد. این مشکل ها بیشتر در روش BHT قابل مشاهده است که رنگ مو و جنس موهای دیگر نقاط بدن با موهای ابرو یکی نیست و زمان بر است تا موهای آن ناحیه با شرایط هماهنگ شود. در گذشته هنوز روش های FIT و SUT و پانچ به وجود نیامده بود و بعد از عمل در نلاحیه های پیوند زده جای زخم باقی می ماند اما با روش های جدید کار پزشکان راحت تر شده است و در این روش ها جای زخم و یا حتی درد و ناراحتی وجود ندارد و حتی با گرافت های که برداشته می شود می توان تعداد فولیکول زیادی در ناحیه ابرو کاشت.

شرایط کاشت ابرو

مهم ترین نکات در کاشت ابرو

موهایی که کاشته شده است مانند موهای طبیعی تراکم ندارد و برای پرپشت شدن باید 2 تا 3 مرحله کاشت انجام دهید و افرادی که روی تاتو ابرو کاشت ابرو انجام می دهند چون زمینه پوست رنگی است تراکم مو بیشتر به نظر می رسد و افراد بیشتر احساس رضایت می کنند.
موی سر بهترین مو برای کاشت ابرو است که از لحاظ ظاهری مثل ضخامت، حالت، میزان و زاویه رشد با ابرو فرق می کند که بعد از یکی دو سال موهای کاشته شده فرم و حالت رشد شبیه ابرو می شود. بعضی از بیماران از زاویه رشد ابرو شکایت دارند و از این بابت رنج می برند که امروزه با روش های جدید زاویه ابرو طبیعی به نظر می رسد.

مراحل کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو مانند کاشت مو است که در مرحله اول باید طراحی ابرو انجام شود. برای طراحی نظر بیمار و مشاوره متخصص مهم است. بعضی از بیماران در حین کاشت ابرو از دستگاه wand استفاده می کنند که این دستگاه هر دردی را کاهش می دهد اما استفاده از این دستگاه در حین کاشت راحت نیست. موهایی ک قرار است پیوند زده شود از پشت سر برداشته می شود که در روش FUT و FUE  استفاده می شود که هدف افراد از کاشت ابرو اینکه چه مدل و نژادی می خواهند بستگی دارد.
باید به مکان کاشت ابرو در هنگام کاشت توجه کرد چون از این طریق می توان زاویه و میزان رشد مو را تعیین کرد. وقتی که موهای پیوندی زیر میکروسکوپ آماده برای عمل می شود پزشک مکان های گیرنده را ایجاد می کند و جهت زاویه رشد ابرو را تعیین می کند و موهای پیوندی در مکان های آماده شده وارد می گردد و کاشت ابرو توسط پزشک بررسی می شود.
هدف از بررسی کاشت ابرو این است که عمل کاشت به خوبی پیش می رود یا خیر و میزان تراکم ابرو بررسی می شود این بررسی تا وقتی که بهترین حالت برای ابرو ایجاد شود ادامه دارد. بعد از عمل پوست قرمز می شود و تا 5 روز باقی می ماند و به رنگ صورت تبدیل می شود که با آرایش کردن این رنگ از بین می رود. بعد از عمل ممکن است کمی تورم و کبودی مشاهده شود که بعد از 3 روز بهبود می یابد. اگر در کاشت ابرو از بخیه استفاده شود امکان دارد تا چند هفته جای آن باقی بماند اما در روش دیگر مانند FUE نیازی به بخیه نیست و جای زخمی باقی نمی ماند.

نحوه کاشت ابرو چگونه است ؟

می دانیم که در کاشت ابرو از موی سر پیوند می زنند و در ناحیه ابرو کاشته می شود و رشد می کند به همین خاطر موی ابرو باید پس از کاشت ماهی یک یا دوبار اصلاح شود. کاشت ابرو یک روش بسیار ظریفی است که باید با دقت کامل در شکاف های ریز با توجه به زاویه جهت آن جایگذاری شود می توان با ابزارهای میکروسکوپی این کار را انجام داد و با کمترین آسیب موها را جایگذاری کرد.

مراحل کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو

کاشت ابرو همانطور که مزایایی دارد می تواند عوارضی هم داشته باشد که در این مقاله شما را با چند مورد از این عوارض آشنا می کنیم.

قرمزی پوست : بعد از کاشت ابرو ممکن است به مدت 3 تا 4 روز ناحیه ای کاشت انجام شده قرمز شود و جوش و لکه هایی دیده شودکه بعد از گذشت چند روز از بین می رود و به حالت عادی بر می گردد. اگر این قرمزی همچنان ادامه داشت حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

خونریزی : یکی از عوارض کاشت ابرو خونریزی بعد از کاشت است. قبل از عمل از مصرف داروها یا قرص هایی که باعث رقیق شدن خون می شود جلوگیری کنید. اگر بعد از عمل با خونریزی شدیدی مواجه شدید با یک دستمال یا گاز استریل تمیز روی قسمتی که دچار خونریزی شده است به آرامی فشار دهید تا خونریزی متوقف شود اگر با انجام این کار خونریزی متوقف نشد به پزشک خود اطلاع دهید.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو درباره آن اطلاعات کسب کنید و از افراد با تجربه کمک بخواهید تا شما را راهنمایی کنند. ممنون که تا ادامه مقاله مراحل کاشت ابرو همراه ما بودید. پیشنهادات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
عمل لیپوماتیک چیست؟
نوشتهٔ بعدی
لیپوماتیک شکم و پهلو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.