بسیاری از افراد به دلیل مصرف نادرست از رژیم های غدایی چرب و همچنین فست فود ها دچار چاقی در قسمت شکم و روان ها شده اند که به همین دلیل افراد به دنبال لیپوماتیک ران می روند تا این مشکل را حل کنند و از شر این چربی های مزاحم خلاص شوند .  برخی از چربی های به وجود آمدن در بدن حتی با انجام ورزش و رژیم های غذایی کاهش و یا به طور کامل از بین نمی روند و همین موضوع باعث شده است که افراد زیادی را با مشکل مواجه مند و خواهان باشند تا این حجم از چربی ها را به طور کامل از بین ببرند . کاهش چربی از بخش های مختلف بدن از جمله کمر ، ران و بازو ها و باسن برای این افراد یک آرزو می باشد .

جدید ترین روش برای از بین بردن چربی های اضافی لیپوماتیک می باشد که این روش برای افراد بسیار پر کاربرد می باشد . همچنین افراد زیادی به دلیل جمع شدن زیاد چربی در قسمت های مختلف بدنشان به این عمل جراحی و لیپوماتیک ران روی آورده اند . با استفاده از این روش عمل جراحی فرم بدن افراد بهبود پیدا می کند . این سیستم مورد تایید fda می باشد زیرا بعد از بررسی های انجام شده بسیاری از افراد به این نتیجه رسیده اند که این دستگاه ها برای افراد امن ترین بوده و می توان در زمان بسیار کم حجم زیادی از این چربی ها را از قسمت های مختلف بدن خارج کرد . این استخراج چربی با دقت زیادی برای افراد انجام می شود .

لیپوماتیک ران چیست ؟

اگر بخواهیم برای شما این عمل جراحی را به طور دقیق تعریف کنیم باید به شما بگوییم که پیکر تراشی همان طور که از نام آن پیدا است توسط حذف چربی ها از مناطق خاصی از بدن مانند گردن ، ران ، باسن ، شکم و یا بازو می شود . این عمل جراحی نام های مختلفی دارد که شامل لیپوساکشن ، لیپوپلاستی و یا کانتورینگ بدن اشاره کرد . بسیاری از افراد به این فکر می کنند که به دلیل اینکه لیپوماتیک چربی های اضافی بدن را از بین می برد و حذف می کند باعث کاهش وزن نیز در افراد می شود که این یک تفکر کاملا نادرست و غلزپط می شود . اگر شما از آن دسته افراد هستید که دچار اضافه وزن می باشید با استفاده از رژیم های غذایی و یا فعالیت های ورزشی نسبت به پیکرتراشی وزن بیشتری خواهید کرد . اگر شما یک فرد مناسب برای انجام این عمل جراحی هستید که تنها در نقطه ای بدن خود دارای چربی های انباشته باشید در غیر این صورت باید یک وزن پایداری داشته باشید .

لیپوماتیک ران چیست ؟

برخی از روش های این عمل جراحی ممکن است نیاز به بی حسی موضعی داشته باشد و تنها منطقه مورد نظر برای افراد بی حس شود و این در حالی است که انجام روش های دیگر ممکن است نیاز به بیهوشی عمومی داشته باشد . پزشک متخصص برای این که افراد درد کمتری را حس کنند و خونریزی کمتری در محل چربی داشته باشد آب نمک همراه با لیدوکائین و اپی به افراد تزریق خواهد کرد  .چربی های اضافی در بدن افراد توسط یک وسیله توخالی به نام کانول که به یک خلاء فشار قوی وصل می باشد حذف خواهند شد ، افرادی که این عمل جراحی را انجام می دهند در طول درمان ضربان قلب ، فشار خون و سطح اکسیژن شما را به طور کامل اندازه گیری خواهند کرد . اگر پزشک متخصص شما از بی حسی موضعی استفاده کرد و در طول انجام این عمل دردی را حس کردید حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید تا دوز دارو ها را برای شما افزایش دهد .

لیپوماتیک ران به می توان یک کمک کننده برای افرادی که حجم زیادی از چربی دارند و از بدن خود ناراضی هستند و می خواهند یک اندام زیبا داشته باشند دانست . این عمل به این شکل می باشد که جراح در ناحیه که نیاز است برشی را ایجاد می کند سپس با استفاده از دستگاه تونل هایی را در بدن فرد ایجاد می کند تا دستگاه کانولا بتواند به موضع چربی که باید از بدن خارج شود برسد ،  کانولا را به داخل برش ها وارد می کنند و با ایجاد ارتعاش، چربی های اضافی شکسته می شود و با ساکشن خارج می شود. تمام این موارد با بی هوشیه افراد مورد انجام قرار می گیرد تا فرد هیچ دردی را متوجه نشود .

برای اطلاع بیشتر از عمل لیپوماتیک چیست ؟ می توانید به سایت مورد نظر مراجعه کنید .

از لیپوماتیک برای چه قسمت های بدن می توان استفاده نمود؟

از این عمل جراحی می توان برای قسمت های ران ، بازو ، شکم ، پهلو و باسن ها می توان استفاده کرد که شرایط برداشتن چربی ها و برش های مورد نیاز در این مناطق از بدن با توجه به میزان چربی در افراد می باشد .

مزایای لیپوماتیک ران

انجام این روش از عمل جراحی موجب می شود تا پوستی صاف برای افراد ایجاد شود و کبودی نیز بر روی پوست افراد نباشد همچنین دیگر چربی های اضافی را از همه مناطق بدن برداشته شود . مزایای دیگر که این لیپوماتیک برای افراد دارد این است که در پوست سلول های کلاژم سازی ، تحریک می شوند و این باعث می شود تا پوست افراد جوان تر شده و جوانسازی پوست نیز در ناحیه اتفاق افتد . این جوانسازی پوست ایجاد شده باعث می شود تا پوست بعد از لیپوماتیک جمع شده و فرم بهتری را می گیرد و همچنین پوست را صاف کند و این تاثیر لیپوماتیک را چند برابر می کند .

یکی از رایج تریم انواع جراحی در سراسر جهان لیپوماتیک می باشد که به دلیل اهمیتی که افراد به ظاهر و زیبایی خود می دهند به یکی از بهترین و محبوب ترین انواع جراحی تبدیل شده است . در بسیاری از موارد بیمار بعد از رعایت رژیم غذایی شدید و انجام دادن تمرینات ورزشی سنگین نمی توانند به نتیجه دلخواه خود رسید . در ادامه شما را با برخی از مزایای لیپوماتیک آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • یک روش ایمن، و کارامد است که انجام بسیار ساده است.
 • دوران بهبود پس از جراحی کوتاه تر است.
 • بیمار به سرعت بهبود می­یابد.
 • ریسک و عوارض آن بسیار کم است.

مزایای لیپوماتیک ران

همچنین دیگر مزایای لیپوماتیک

 • کبودی و تورم بسیار کم
 • درد کمتر
 • ایمن، بدون خطر، آسان
 • بهبود کشش پوست
 • زمان کوتاه تر نسبت به مابقی روش ها
 • ارزان تر
 • اثر بخشی بالا

اقدامات لازم قبل از لیپوماتیک

برای هر عمل جراحی نیاز است افراد یک سری اقدامات را انجام دهند تا عمل آن ها به درستی و بهترین نحو ممکن انجام شود . در ادامه شما را اقدامات لازم قبل از عمل آشنا خواهیم کرد .

 • حتما آزمایشات لازم را به درستی انجام دهید و وضعیت پزشکی خود را به یک پزشک متخصصص درست بدهید تا ارزیابی شود .
 • پزشک برخی از دارو هایی را تجویز می کنند که با توجه به سطح بدن او تنظیم شده است پس به درستی آن ها را انجام دهید .
 • بیمار نباید از سیگار و هرگونه دخانیات کنید .
 • بیمار باید از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل ­های گیاهی خودداری کند زیرا این داروها باعث افزایش خونریزی می­ شوند.
 • پزشک دستورات خاصی را به بیمار می­ دهد که به فرایند درمان کمک می­ کند.
 • پزشک نکات مهمی که باید در روز جراحی رعایت شود را گوشزد می­ کند.
 • پزشک به بیمار اطلاع می­دهد که در حین عمل او را بیهوش می­کند.
 • پزشک در خصوص مراقبت­ های بعد از عمل لیپوماتیک و نکات مهم با بیمار صحبت می­ کند.

هزینه لیپوماتیک ران چقدر است؟

قیمت انجام این عمل جراحی برای هر یک از بخش های بدن متفاوت می باشد . هزینه لیپوامتیک ران ها هم برای بیمار بر اساس شرایط خاص تعیین و انجام می شود .از عوامل مهم تعیین کننده در لیپوماتیک ران ها را می توان شامل مواردی مانند میزان چربی اضافی ، شهرت پزشک ، محل انجام درمان و مراقبت های قبل و بعد از لیپوماتیک دانست . بهتر است قبل از انجام این عمل جراحی درباره هزینه و سایر مسائل پزشکی با افراد مشورت کنید .

چه کسانی نمی توانند عمل لیپوماتیک ران را انجام دهند؟

به طور کلی افرادی که چاق می باشد اجازه انچام این عمل جراحی را ندارند و بنا به تعریف فردی که شاخص توده بدنی آن بالای 40 باشد مجاز به انجام این عمل نمی باشد زیرا آمار ها نشان داده است افرادی که BMI بالای 40 را دارند 6 تا 10 برابر افرادی که BMI زیر 40 دارند بیشتر از افراد دیگر در معرض عوارض می باشند .

افرادی که از بالا تنه پایین چاق هستند و هیچ نقطه ای از بدن آن ها به طور خاص بزرگ نمی باشد هیچ گاه از یک روش موضعی سود نمی برند پس برداشتن یک نقطه باعث عدم تناسب بیشتری از افراد خواهد شد . افرادی که به بیماری های زمینه ای ، قلبی و ریوی مبتلا هستند.

چه کسانی نمی توانند عمل لیپوماتیک ران را انجام دهند؟

و در آخر باید این نکته را نیز زیر نظر داشته باشید که هر چند فرد جراح تمام تلاش خود را برای قرنیه سازی کامل در اندام ها به عمل می آورد اما با وجود این ها به دلیل آناتومبک ممکن است کمی از تقارن برای افراد باقی بماند که معمولا قابل حل می باشد و اگر شخصی بی اندازه دچار وسواس تقارن می باشد توصیه می شود هیچ اقدامی را انجام ندهند .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله لیپوماتیک ران همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

نوشتهٔ پیشین
هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو
نوشتهٔ بعدی
تزریق ژل گونه

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.