ما در این مقاله سعی داریم شما را با لیپوماتیک بازو آشنا کنیم. داشتن بازوهای زیبا قطعا تاثیر بسزایی در زیبایی زنان دارد. ولی این زیبایی ممکن است با گذشت سن و تجمع چربی ها در نواحی بالای بازو کمتر شود و یا از بین برود. این چربی ها را با رژیم غذایی و ورزش کردن می توان از بین برد ولی زمان بسیار زیادی را باید صرف از بین رفتن آن ها کنید. افرادی که علا رغم میل باطنی شان بازوهای شل و آویزان دارند می توانند با انتخاب لیپوماتیک، بافت های اضافه چربی را از بین ببرند. پزشک شما با توجه به استایل بدنتان بازوهای مناسب اندامتان را به وجود آورد.

نحوه انجام لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک که به آن پیکر تراشی نیز گفته می شود به منظور کاهش چربی های اضافه تجمع یافته در نواحی مختلف بدن از جمله: پهلو، شکم، پاها و بازو ( براکیوپلاستی ) کاربرد دارد. طبق شرایط فیزیکی بدن فرد و BMI ( شاخص توده بدنی ) اهمیت فراوانی دارد و در تصمیم گیری نهایی پزشک متخصص تاثیر بسزایی دارد. انجام لیپوماتیک در افرادی که شاخص توده بدنی آنها بیشتر از 35 باشد، انجام این عمل توصیه نمی شود. نحوه انجام این تکنیک به این صورت است که با پدید آوردن دو یا سه سوراخ در ناحیه مورد نظر ( بازو، شکم، پهلو و یا پا ) از طریق وسیله ظریفی مانند آندوسکوپ که کانولا نام دارد وارد بافت چربی بدن می شود و با امواج مخصوص سونوگرافی وارد شده به بدن، بافت چربی را از حالت جامد به حالت مذاب تبدیل می کند و از طریق همان سوراخ های کوچک ایجاد شده و همان دستگاه کانولا بافت مذاب شده به بیرون هدایت می شود و می توان طی چند ساعت، حدودا 3 الی 4 ساعته تمام بافت مورد نظر را خارج کرد.

نحوه انجام لیپوماتیک بازو

اهداف لیپوماتیک بازو :

اهداف اصلی که بیماران برای انجام عمل لیپوماتیک دنبال می کنند عبارتند از:

 • دستیابی به بازوی خوش فرم با ظاهری مناسب
 • با انجام این عمل، دیگر نگران ظاهر شل و آویزان بازوهای خود نخواهید بود و از شر لباس هایی با آستین های گشاد، خلاص خواهید شد و به راحتی می توانید از لباس هایی با آستین کوتاه استفاده کنید.

این دو گزینه مکمل یکدیگر هستند و تمام تلاش پزشکان و کادر درمان دست آسان شما به ظاهری مناسب و تناسب اندام است.به نظر کادر درمان، لیپوماتیک تنها یک تکنیک برای از بین بردن چربی های تجمع یافته در قسمت های خاص بدن نیست؛ بلکه با استفاده از این روش پزشکان به شما کمک می کنند تا به اندام ایده آل خود برسید.

اگرچه بافت چربی تجمع یافته در بدن بسیار ساده و غیر پیچیده باشد ولی همچنان این امر نیازمند دقت و بازسازی حرفه ای برای رسیدن به رویای ایده آل اندام خود می باشد. در هنگام معاینه بازوها، پزشکان قسمت پشت بازو را نیز معاینه می کنند. زیرا هنگام تجمع چربی ها، به ندرت اتفاق می افتد که تمام حجم چربی ها فقط در قسمت جلویی بازو باشد و فقط به آن محل محدود شود. این چربی ها که زیر بغل وجود دارند مخصوصا برای بانوان یک فاجعه به حساب می آید زیرا به راحتی قابل مشاهده است و امکان پنهان کردن آن ناحیه وجود ندارد.

مزایای لیپوماتیک بازو

برخی از مزایای عمل لیپوماتیک بازو عبارتند از:

 • کاهش حجم و از بین رفتن چربی های اضافه در کل بازوها بدون ایجاد شل شدگی
 • این عمل بدون برش جراحی و بدون به جا مانند اسکار بر روی بدن در طولانی مدت
 • بدون بی هوشی کامل؛ بلکه تحت بیهوشی موضعی انجام می شود.
 • بهبود کانتور و ظاهر عضلات بازو
 • دستیابی به نتایج مطلوب در کوتاه مدت و بهبود سریع ناحیه مورد نظر

یکی دیگر از بهترین مزایای لیپوماتیک امکان تزریق همزمان چربی استخراج  شده از محل مورد نظر است. این امکان در این عمل وجود دارد که با چربی های استخراج شده می توان آن را به نواحی دیگر بدن تزریق کرد. در قدیمی ترین روش های لیپوساکشن ضربات پی در پی دستگاه کانولا باعث آسیب دیدگی در قسمت رگ های خونی می شد و موجب خون ریزی بیشتری در این ناحیه می شد که احتمال بروز خطراتی نظیر: آمبولی و سیاهی و کبودی می شد. اما در جدیدترین روش ها و ترکیبات یکه از ازتعاشات پمپ لیپوماتیک یا امواجی مانند اولتراسوند که در روش لیزر انجام می شود که نتیجه حاصل شده از حرارت طول موج خاصی از لیزر استفاده می شود. این انرژی های انتخابی توسط بافت چربی جذب شده و چربی هارا از بین می برد بدو آنکه کوچکترین آسیبی به رگ های خونی وارد شود.

مزایای لیپوماتیک بازو

مقدمات لازم قبل از انجام عمل لیپوماتیک :

قبل از انجام عمل لیپوماتیک بازو لازم است آگاهی های لازم را در این با ره بدست آورید و سپس نسبت به انجام آن اقدام نمایید:

 • 2 الی 3 روز قبل از عمل باید از مصرف هر گونه مشروبات الکی و کشیدن سیگار اکیدا خودداری کنید.
 • از مصرف کردن هر گونه قرص های مسکنی که حاوی بروفن باشد و هر گونه آسپرین اکیدا خودداری کنید، زیرا این قرص ها خون بدن را رقیق کرده و سبب خونریزی شدید تر می شوند.
 • در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید و یا بیماری خاصی نظیر: تیروئید، اسم و … رنج می برید قبل از انجام عمل حتما باید با پزشک خود در میان بگذارید و با آن مشورت کنید.
 • قبل از انجام لیپوماتیک باید آزمایشات لازم را انجام داده و با پزشک خود در میان بگذارید.
 • پاک کردن لاک و یا ریمو کردن کاشت ناخن انجام شده قبل از عمل الزامی است.
 • 2 الی 3 وعده غذایی قبل از عمل بهتر است که غذای سبکی میل کنید.
 • یک شب قبل از انجام عمل لیپوماتیک توصیه می شود از مصرف مواردی که دارای کافئین است خودداری کنید.
 • در روز انجام عمل لیپوماتیک، داروهای لازم در اختیار شما قرار خواهد گرفت ولی بهتر است شما خودتان پماد آنتی بیوتیک به همراه داشته باشید.
 • کفش راحتی به همراه خود داشته باشید و سعی کنید از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید و پوشیدن لباس های گشاد و راحت را جایگزین آن کنید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو :

خارج شدن مایعات و خونابه از محل زخم هیچ گونه نگرانی به همراه خود ندارد، بلکه هر چه حجم مایعات خارج شده از محل جراحی زیاد باشد بهتر است زیرا از به وجود آمدن کبودی و تورم بعد از عمل جلوگیری می کند. این اتفاق در بعضی افراد نمی افتد و باعث می شود محل جراحی کبود و همراه با تورم و درد باشد. معمولا مدت زمان خروج این مایعات از محل زخم حدود 5 روز طول می کشد؛ ولی باید با طولانی تر شدن این زمان، حتما با پزشک خود در میان بگذارید. زمانی خروج این مایعات از محل زخم ها باید صبوری به خرج دهید و تا پایان دوره بهبود از رفتن به استخر و نشستن در آب خودداری کنید.

هزینه های لیپوماتیک بازو

هزینه های جراحی لیپوماتیک بازو به عوامل متعددی بستگی دارد. برخی از این عوامل عبلرتند از:

 • تجربه پزشک متخصص و سابقه کار جراح
 • تجهیزات و انتخاب مراکز درمانی معتبر 
 • وجود برترین دستگاه های معتبر دنیا
 • محل انتخابی برای انجام عمل لیپوماتیک
 • مدرک تحصیلی پزشک
 • مجوز های کسب شده

عوامل ذکر شده، بر روی هزینه های جراحی شما تاثیر زیادی دارد ولی باید این نکته را در نظر داشته باشید که نباید گول تبلیغات مجازی را بخورید و با انتخاب یکی از این مراکز، پشیمان شوید و نتایج مطلوبی که در انتظارش بوده بودید را از دست بدهید.

 

هزینه های لیپوماتیک بازوعوارض عمل لیپوماتیک

انجام لیپوماتیک بازو نسبت به سایر لیپوماتیک ها از عوارض کمتری برخوردار است و به نوعی برای پزشکانی که کار خود را تازه شروع کرده اند و به نوعی اوایل کارشان است بسیار مناسب است. اما در هر صورت این درمان ها با بعضی از عوارض همراه هستند که در ادامه در باره شایع ترین آن ها صحبت خواهیم کرد:

عوارضی مانند: خطرات بیهوشی، بروز خون ریزی از محل جراحی یکی دیگر از شایع ترین عوارض این جراحی است، عفونت محل جراحی، دیر ترمیم شدن و جوش خوردگی زخم محل جراحی، ایجاد زخم در داخل محل جراحی و بافت بازو، آسیب پذیر شدن غدد های لنفاوی، عضلات، رگ ها و عضلات بازو یکی دیگر از این عوارض هستند، از بین رفتن بافت چربی قرار گرفته در زیر پوست، احتمال درمان مجدد در صورت مطلوب نبودن نتیجه عمل، در این نوع درمان امکان آسیب دیدن سیستم عروقی و عصبی نیز وجود دارد.

هرچند این احتمال نسبت به سایر عمل های لیپوماتیک از درصد خطای درمانی کمتری برخوردار است اما در کل نمی توان احتمال آن را نادیده گرفت، گاهی اوقات ممکن است که بخیه جذب نشود ولی پوست بر روی زخم ایجاد شود که با قرمز شدن و سوزش همراه است.

جمع شدن آب زیر پوست و یا رخ دادن آمبولی یکی دیگر از عوارض جانبی این عمل است که ممکن است بعد از عمل دچار آن شوید، بروز ناهمواری ها و ایجاد عدم تقارن بر روی بازوها یکی دیگر از عوارض لیپوماتیک است. هرچند اکثر عوامل ذکر شده بستگی به تبحر پزشک و حاذق بودن پزشک  در کمتر شدن این خطرات و عوارض بستگی دارد و به تمامی افرادی که قصد انجام این عمل جراحی را دارند هم توصیه می شود به منظور کاهش خطر عوارض این نوع از جراحی در انتخاب پزشک خود دقت کنند. در صورت هر گونه بروز این عوارض با پزشک خود در میان بگذارید.

کلام آخر

ممنونم که تا پایان این مقاله همراه بوده اید، با آرزوی بهترین ها برای شما دوست عزیز.

نوشتهٔ پیشین
قیمت پیکر تراشی شکم
نوشتهٔ بعدی
جدیدترین روش کاشت مو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.