در این مقاله سعی داریم شما را با تزریق ژل لب آشنا کنیم. لب یکی از قسمت های مهم صورت است که با افزایش سن حجم لب کم شده و ارتفاع لب کاهش می یابد که تزریق ژل لب می تواند برای از بین بردن این تغییرات و زیبایی کاربرد داشته باشد. در تزریق ژل لب کاری که انجام می شود این است که حاشیه لب برجسته می شود و به لب حجم داده می شود و زیبایی صورت از طریق تزریق ژل لب به وجود می آید.

ژل لب چیست ؟

برای تقسیم بندی انواع ژل لب باید ذکر کرد که دارای دو نوع موقتی و دائم است؛ ژل لب دائمی به دلیل ماندگاری بالا طرفداران بسیاری دارد اما سختی هایی به همراه دارد به طور مثال اگر پس از تزریق ژل لب پشیمان شوید امکان در آوردن ژل از لب امری آسان نیست پس در انتخاب نوع ژل خود بسیار محتاط باشید؛ توصیه می شود که هنگام انتخاب از ژل موقتی استفاده کنید که به راحتی بتوانید آن را از بین ببرید؛در واقع ژل هایی که هیالورونیک اسید دارند دارای رتبه بالاتری هستند چرا که لب را بسیار نرم و مرطوب می کند و ظاهر چهره شما را بهتر می کند.

ژل لبانواع ژل لب

در مورد برند و موادی که در این ژل ها استفاده می شود می توانیم بگوییم که دارای انواع مختلفی است:
ژل لب ژوویدرم یکی از این نوع ژل ها است که دارای ماندگاری بیشتر و عوارض کمتری است؛ این ژل در راس بسیاری از ژل لب ها قرار دارد و دارای دست هایی است که هر کدام از این ژل ها کاربرد متفاوتی دارد؛ ژل voluma XC یکی از این نوع ژل ها است که می توان گفت مقدار بالای هیالورونیک اسیدش، آن را گزینه خوبی برای تزریق گونه کرده است؛ ژل Vollure ژلی است که در این امر کاربرد دارد که برای تزریق خط خنده بسیار مناسب است؛ دیگر ژلی که می توان نام برد، ژل Volbella است که می توان از آن برای برجسته سازی لب ها استفاده کرد که لب ها کاملا نرم می شوند و تورم کمتری به وجود می آید.

دسته بندی بهترین ژل لب ها در ایران:

 1. ژل استايلج ساخته فرانسه
 2. ژل بلترو ساخته آلمان
 3. ژل ژوويدرم ساخت آمريكا
 4. ژل تئوسيال ساخته سوئيس
 5. ژل آلياكسين ساخته ايتاليا

ژل لب هایی که با این برند به شما معرفی کردیم، بسیار معتبرند و تائیدیه های بین المللی دارند؛ توصیه ما به شما برند های معرفی شده است چرا که در صورت استفاده از ژل لب با قیمت پایین ممکن است غیر استاندارد باشد و عارضه هایی به سراغتان بیاید که به بدن شما آسیب جدی بزند.

ژل لب هیالورونیک :

ژل لب هایی که هیالورونیک اسید بالایی دارند، خواصی با خود به همراه دارند که شامل موارد زیر است:

 • هیالورونیک اسید، به دلیل توانایی جذب بالای آب در لب، شادابی و نرمی به لب های شما می بخشد.
 • هیالورونیک اسید کاملا توسط بدن پذیرفته می شود و بدن آن را پس نمی زند، دلیل این امر وجود داشتن خود هیالورونیک اسید در بدن است.
 • زمانی که افراد ژل هایی که حاوی هیالورونیک اسید است را تزریق می کنند، لب های خوش فرم تری را برای آن ها به ارمغان می آورد.

ژل لب هیالورونیک

تزریق ژل لب مناسب چه کسانی است؟

در حقیقت می توان گفت که ژل لب به دلیل عارضه کمتری که دارد، گزینه خوبی برای همه است؛ و لازم است که تائیدیه پزشک باشد تا ژل تزریق شود و انجام این کار کاملا با نظر پزشک معالج مرتبط است؛ در حقیقت برای این که به نتیجه مطلوب خود برسید، تنها نباید به تغییر چهره اهمیت داد چرا که دیگر موارد از جمله مزایا و عوارض آن، موقعیت روحی و جسمی و آناتومی بیمار باید بررسی شود.

مزایای تزریق ژل لب

در واقع می توان گفت که تزریق دارای فواید زیادی از جمله موارد زیر است:

 • زمانی که فرد از ژل حاوی هیالورونیک اسید استفاده کند کمتر دچار کبودی می شود.
 • ماندگاری بسیار بالایی دارد و نتیجه ای که کسب می شود بسیار قابل قبول است.
 • پزشک معالج شما می تواند به راحتی مقدار ژل تزریقی را کنترل کند سپس تزریق کند.
 • ممکن است در حین تزریق صورت تکان بخورد و برآمدگی هایی در لب به وجود آید، که تمام آنها از بین می روند.
 • احتمال بروز حساسیت در این امر بسیار کمتر است چون موادی که در این ژل ها وجود دارد به موادی که در بدن وجود دارد شباهت فراوان دارد اما اگر حساسیتی احساس شد می توان زیر نظر پزشک از لیدوکائین استفاده کنید.

عوارض تزریق ژل لب

برخلاف فوایدی که دارد، ممکن است عوارضی را در بر داشته باشد که در این مقاله سعی داریم شما را با عوارض تزریق ژل لب آشنا کنیم:

 • ممکن است تزریق با درد و ناراحتی همراه باشد اما این عوارض کاملا طبیعی اند و دلیل این حساسیت انجام تزریق با سوزن است.
 • از دیگر عوارض این تزریق کبودی است که میزان کبود شدن افراد به ژنتیک آنها نیز مرتبط است که  اگر افراد از داروهای خاص استاده کنند یا اعتیاد به سیگار داشته باشند، ممکن است بیشتر با کبودی مواجه شوند که تمام آن ها پس از یک هفته از بین می رود.
 • پس از تزریق لب ممکن است که قرمزی مشاهده شود که امری طبیعی است و پس از گذشت 12 الی 24 ساعت از بین می رود.
 • تورمی که در نتیجه تزریق به وجود می آید بسیار طبیعی است و دلیلش حساسیت زیاد لب به این تزریق است.

 

در نهایت می توان گفت که تزریق ژل لب با معایبی همراه است که نباید نگران باشید؛ برای مثال برای جلوگیری از خون مردگی باید از داروهایی خاص از جمله امگا3، مسکن هایی مانند آسپرین، ژلوفن، ناپروکسن، ویتامین E، و داروی ضدانعقاد اجتناب کرد و حتی در صورت مشاهده این خون مردگی، از کمپرس آب سرد استفاده کرد و همچنین از انجام هرگونه ورزش سنگین دوری کنید؛ برای از بین بردن بی حسی های ناشی از تزریق، باید تا مدت 45 دقیقه پس از آن از خوردن و آشامیدن خودداری کنید؛ باید دقت کنید تا قبل از تزریق دچار سرماخوردگی نشده باشید و هیچگونه فشار عصبی روی شما نباشد.

توصیه های مهم در تزریق ژل لب

برای انجام تزریق زل لب باید به نکات و توصیه هایی توجه کنید تا از تزریق خود راضی باشید:

 1.  پزشک باید لب بیمار را بررسی کند تا از بروز هرگونه اختلال جلوگیری کند.
 2. برای عدم تداخل لب با ابعاد و میمیک صورت بیمار، باید تزریق بسیار طبیعی صورت گیرد.
 3. باید به قسمت مرکزی لب ها در تزریق توجه کرد.
 4. باید لب بالا را جوری تزریق کرد که از لب پایین عقب تر و کوچکتر باشد تا زیبای بیشتری حاصل شود.
 5. برای تناسب بیشتر چهره باید به چانه نیز تزریق کنند تا حجمش افزایش یابد.
 6. نکته مهم دیگر این است که کیفیت و مارک ژل لب اهمیت زیادی دارد و ژل های دارای هیالورونیک اسید بهترین گزینه برای افزایش حجم لب است.
 7. پزشک معالج شما باید مهارت کافی داشته باشد و دارای تکنیک های قوی باشد.
 8. زمانی که بیمار در خواست کند می توان از ژل لب برای خطوط اطراف لب استفاده کرد یا حتی می توان حجم کلی لب را افزایش داد که برای انجام آن ها باید به نیاز بیمار و مبلغی که می پردازد توجه کرد.

مقدار ژل مورد نیاز برای تزریق ژل لب :

 1. یک سی سی برای بزرگ کردن لب
 2. یک سی سی برای رفع خط خنده
 3. یک الی دو سی سی برای پروتز گونه
 4. دو الی چهار سی سی برای زاویه سازی فک
 5. یک الی دو سی سی برای پروتز چانه

هزینه تزریق ژل لب

برای برآورد کردن هزینه تزریق و دیگر موارد زیبایی باید متناسب با بودجه بیمار نظر داد و همچنین با در نظر گرفتن چهره فرد هزینه لازم را می توان تخمین زد؛ درحقیقت امر مهمی که در هزینه تزریق ژل لب مهم است، نوع برند و مواد استفاده شده در آن است؛ به طور نسبی می توان گفت که برای تزریق لب، باید بین 2/5 تا 4/5 میلیون تومان هزینه شود؛ به هر حال برای برآورد کردن هزینه نمی توان به طور قطعی هزینه ای را تخمین زد چون بازار با نوسانات مالی همراه است.

کلام آخر

بسیار از شما سپاس گزاریم که ما را تا انتهای متن همراهی کردید و امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی در رابطه هزینه های آن و عوارض و معایبش در اختیارتان قرار داده باشیم؛ اگر پیشنهاد یا انتقادی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
عوارض لیزر موهای زائد
نوشتهٔ بعدی
کاشت مو به روش SUT

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.