امروزه مردم با ریزش مو و کم پشتی موهایشان به مشکل بزرگی می خورند و ممکن است از روش های مختلفی برای درمان این امر استفاده کنند اما در حقیقت کاشت مو می تواند روشی دائمی و امری مناسب برای مقابله با ریزش مو باشد؛ کاشت مو طبیعی یا همان پیوند مو طرفداران بسیار زیادی دارد اما وجود کلینیک های متعدد و متنوع، انتخاب را برای مردم سختتر کرده است؛ در ضمن در این متن در رابطه با مزایای کاشت مو بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کاشت مو

در حقیقت امروزه برای درمان و ترمیم مو ها بهتر است از روش کاشت طبیعی مو استفاده کنیم، که می توان از این روش برای نواحی از جمله سر، ابرو، سبیل، مژه، و نواحی اسکار استفاده کرد؛ در واقع امروزه به این دلیل که روشی سبک همراه با جراحی سرپایی است، دارای طرفداران بسیاریست؛ کاشت مو با روش های متعددی انجام می شود که می خواهیم آن ها را در ادامه متن باهم بررسی خواهیم کرد.

کاشت موانواع کاشت مو

FIT : پس از گذشت زمان، روش FIT بین پزشکان بیشتر مورد استفاده قرار گرفت که در این روش تعداد گرفت های کاشت شده بیشتر است و در نهایت می توان نتیجه بهتری از این عمل گرفت، در واقع می توان گفت که این روش نیز مانند دیگر روش ها دارای عوارض خاص خود است که این عوارض شامل نیاز به استراحت بعد از عمل، دوران نقاهت، خونریزی، تورم است؛ تمام این عوارض باعث شد که این روش محبوبیت خود را بین مردم از دست دهد؛در این تکنیک موهای قابل پیوند را از نواحی مانند پشت سر به نواحی ای که دچار ریزش شده پیوند می زنند.

BHT : این روش نیز مانند روش های دیگر بود اما تفاوتی که داشت این بود، برای پیوند زدن مو به قسمت طاسی سر، می توانستند از قسمت های دیگر بدن مو بردارند و استفاده کنند؛همانند دیگر روش ها دارای معایبی بود که نتوانست آن چنان که باید بین مردم محبوبیت داشته باشد.

FUT : روش FUT از دیگر روش های کاشت مو است که نیاز است برای بیهوشی فرد از داروی بیشتری استفاده کنند که در این امر از موهای پشت سر استفاده می کنند و به نواحی مانند جلوی سر  که دچار ریزش شده پیوند می زنند، در این روش عوارض جانبی متعددی از جمله بیهوشی، درد های بعد از عمل، بجا ماندن بخیه کاشت مو، کم بودن تعداد گرفت های کاشته شده دیده می شود که به این دلایل امروزه از روش های مناسب دیگری استفاده می کنند.

SUT: این روش بین مردم به عنوان روشی کارآمد مشهور است چرا که در برابر دیگر روش ها دارای کمترین عوارض است و عمل بسیار ساده ای است، بسیاری از پزشکان در بهترین نقاط جهان از این روش استفاده می کنند چرا که ماندگاری بالایی دارد و با دستگاه های مدرن و امروزی قابل انجام است و برعکس دیگر روش ها دستی انجام نمی شود؛ SUT به عنوان بهترین روش نام برده می شود چون بدون جراحی و بدون درد و دوره نقاهت صورت می گیرد و در این تکنیک می توانند 14000 تار موی واقعی را به محل دچار ریزش، پیوند بزنند و دیگر مزیت این روش این است که کاشت مو با دستگاه اتوماتیک انجام می شود، دیگر رکوردی که این روش برای خود ثبت کرده این است که در یک سانتی متر توانسته 60 تار مو را بکارد؛ در ضمن مزایای کاشت مو به این رو بسیار است.

روش SUT برای چه کسانی مناسب نیست؟

افرادی که دارای مشکلات زیر هستند بهتر است که از این روش دوری کنند:

 • افرادی که دیابت پیشرفته دارند.
 • کسانی که درگیر بیماری قلبی هستند.
 • افراد دارای حساسیت پوستی
 • کسانی که به داروهای بی حس کننده حساسیت دارند.
 • افراد دارای اختلالات انعقاد خون
 • کسانی که فشار خون دارند.
 • کسانی که جوان هستند و زود دچار طاسی آندروژنیک شدند

روش SUT برای چه کسانی مناسب نیست؟

عوارض کاشت مو

کاشت مو مانند هر عمل دیگری دارای عوارض و فوایدی است که در این متن با عوارض آن ها آشنا می شویم:

 • بجا ماندن خط اسکار به دلیل استفاده از بخیه
 • طبیعی نبودن رویش مو
 •  طولانی بودن مدت زمان نقاهت
 •  تورم
 •  نیاز به استفاده از داروهای مسکن و آرام بخش
 •  احتمال بروز خطای انسانی
 •  احتمال وجود نکروز در پوست
 •  درد و خونریزی

در رابطه با این عوارض می توان گفت که SUT بهترین روش است تا این عوارض را به کمترین حد ممکن برسانیم؛ در واقع بعد از کاشت با این روش، افراد می توانند به راحتی به مل کار خود برگردند و تنها به مدت کوتاهی استراحت کنند؛ دلیل دیگر محبوبیت آن این ست که نتیجه طبیعی است و با هیچگونه درد و خونریزی همراه نیست.

مزایای کاشت مو

در ادامه متن مزایای کاشت مو را بررسی خواهیم کرد:

 • از بین بردن کچلی
 • داشتن ظاهری بهتر
 • روشی کاملا دائمی
 • مقرون به صرفه
 • ظاهری طبیعی
 • دوره نقاهت کوتاه تر

مزایای کاشت مونکات قبل از کاشت مو

قبل از کاشت مو باید به نکات خاصی توجه کنیم و در رابطه با مشکلاتی که داریم با پزشک معالج خود مشورت کنیم؛ این نکات شامل موارد زیر است:

 1. از مصرف هرگونه مکمل و ویتامین مانند ویتامین E که احتمال رقیق شدن خون وجود دارد، خودداری کنید.
 2. همچنین باید قبل از عمل کاشت مو از مصرف آسپرین خودداری کنید.
 3. مصرف چای خود را قبل عمل به حداقل برسانید
 4. از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید زیرا سبب رقیق شدن خون می شود.
 5. از رژیم لاغری دوری کنید چرا که به دلیل استفاده از رژیم غذایی ممکن است به سوخت و ساز بدن ضرر برساند.
 6. از هرگونه انجام ورزش سخت مثل دویدن خودداری کنید.
 7. حتما خواب خود را تنظبم کنید و شب های قبل از عمل به خوبی بخوابید.

نکات بعد از کاشت مو

 1. پس  از عمل جراحی که به مدت 4 الی 8 ساعت زمان می برد می توانید به زندگی عادی خود برگردید اما تا حد امکان 3 الی 5 روز پس از عمل استراحت کنید.
 2. سعی کنید یکی از اعضای خانواده خود را به عنوان همراه بیاورید تا پس از عمل شما را تا منزل یار کنید.
 3. در ضمن پس از عمل حتما داروهای آرام بخش و مسکن هایی که پزشک معالج برایتان تجویز کرده را استفاده کنید.
 4. پس از عمل ممکن است در نواحی کاشت شده، خون دیده شود که از نشان دادن به بقیه خودداری کنید.
 5. در هنگام خواب از تماس سرخود با بالش جلوگیری کنید چرا که سبب ریزش فولیکول های مو شود.
 6. در صورتی شاهد ریزش غیرعادی موی خود شدید حتما با پزشک معالج خود تماس بگیرید.
 7. در ضمن از عرق کردن سر خود جلوگیری کنید تا شاهد عفونت در سر خود نشوید.
 8. هرگونه کلاه و روسری ممکن است به فولیکول های مو آسیب جدی بزند.
 9. هرگونه نور مستقیم خورشید به گرافت های مو سبب آسیب جدی می شود.
 10. می توانید برای جلوگیری از عفونت، طبق نظر پزشک خود با آب و صابون موهای خود را به آرامی بشویید.
 11. زخم های روی سرتان بسیار عادی است و از بین خواهد رفت.
 12. نسبت به نتیجه کاشت مویتان عجولانه نظر ندهید چرا که ترمیم مو پس از دوره طولانی جواب مطلوبی به شما می دهد.

نکات بعد از کاشت موهزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو یکی از مهم ترین مسائلی است که ذهن افراد را به خود در گیر می کند و بسیاری از مردم به دلیل عدم توانایی مالی از این روش دوری می کنند؛ در حقیقت هزینه انجام این کار، به موارد مختلفی بستگی دارد شامل تعداد جلسات، پزشک انتخابی، کلینیک انتخابی، تعداد گرافت های مورد استفاده و …اما در کل می توان هزینه انجام کاشت مو به روش معتبر SUT را بین 4 الی 7 میلیون برآورد کرد؛ اما می توان گفت که این روش به دلیل ماندگاری بالایی که دارد بسیار به صرفه است.

توصیه مهم

همانگونه که کاشت مو برای مردان مناسب است، برای زنان نیز قابل استفاده است.
ممکن است طی دوران 4 تا 6 پس از کاشت مو، شاهد رویش رشد موهایتان باشید.
گاهی اوقات ممکن است بیماران دردی در قسمت کاشت حس کنند اما به دلیل تزریق داروی بی حس کننده موضعی احتمال احساس در وجود ندارد.
از موهایی که در پشت سر قرار دارند برای کاشت استفاده می کنند چرا که این موها در برابر ریزش مقاوم اند و برای کاشت دائمی بسیار مناسب اند.

کلام آخر

از این که تا پایان متن با ما همراه بودید، از شما بسیار سپاس گزاریم و امیدواریم اطلاعات کافی در رابطه با مزایای کاشت مو و آن در اختیارتان قرارداده باشیم، هرگونه پیشنهاد یا انتقادی دارید با ما در میان بگذارید.

فهرست