در این مقاله می خواهیم شما را با هزینه تزریق فیلر آشنا کنیم، یکی از دلایلی که برخی از افراد برای تزریق ژل اقدام می کنند این است که تزریق ژل یکی از پر کننده های پوستی می باشد که به زیباتر کردن چهره فرد کمک می کند، و به عنوان ایمپلنت های تزریقی، فیلر یا پرکننده های چین و چروک نیز شناخته می شوند که این کار با سوزن انجام می شود یعنی سوزن به پوست تزریق می شوند، این کار برای جوان سازی پوست و اصلاح نقاطی که نقص دارند مانند نقایص بافت نرم صورت از جمله چین و چروک های متوسط ​​تا شدید صورت، حجم دهی لب و گونه ، اصلاح فرم بینی اصلاح علائم از دست دادن چربی صورت و یا بازگرداندن مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از کسانی که برای تزریق ژل اقدام می کنندممکن است به بیش از یک تزریق نیاز داشته باشند تا اثر پر کننده و صاف کننده مطلوبی بدست بیاورند.

نتیجه ای که پس از تزریق ژل بدست می آید بستگی به چند چیز دارد، اول از همه بستگی به میزان سلامتی پوست فردی که می خواهد ژل تزریق کند دارد و سپس به پزشکی که به آن مراجعه می کنید، بستگی دارد. زیرا پزشکی که متخصص باشد و تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد می داند در کدام محل و چه مقدار ژلی را به شما عزیزان تزریق کند، مدت و دوام ماندگاری ژل به ماده پر کننده ای که پزشک از آن استفاده می کند و ناحیه ای که در آن جا ژل تزریق می کند بستگی دارد. اگرچه FDA تزریق پرکننده های پوستی برای استفاده در صورت و دستها تأیید کرده است ، اما هرگز استفاده مواد پرکننده تزریقی را برای کانتورینگ یا تقویت بدن در مقیاس بزرگ تأیید نکرده است. این بدان معناست که شما هرگز نباید از تزریق ژل برای حجم دهی  پستان  ، باسن ، پاها یا عضله استفاده کنید.

تزریق فیلر

مراقبت بعد از تزریق ژل

با توجه به اینکه عمدتا تزریق ژل به صورت انجام می گیرد، بسیار مهم است که روش های مراقبت از عملی که انجام شده است، مطلع بود تا از عوارض احتمالی انجام این کار جلوگیری کرد.

 • عدم انجام فعالیتهای ورزشی سنگین.
 • ماساژ ندادن نواحی که به آنها ژل تزریق شده است.
 • از آب گرم و به طور کلی گرم کردن ناحیه مورد نظر خودداری کنید.
 • برای کاهش تورم از کیسه یخ استفاده کنید.

تفاوت تزریق فیلر و بوتاکس

تفاوتی که بین ژل و بوتاکس است، باعث می شود که نتوانیم آنها را به جای یکدیگر بکار ببریم. بوتاکس و تزریق ژل از نظر عملکردی که دارند هر کدام کاربردشان متفاوت است، تا جایی که حتی نتایجی که در انتها ارائه می دهند کاملا باهم متفاوت هستند. تزریق فیلر و بوتاکس هر دو روشی ساده و سرپایی هستند که اکثرا بدون هیچ بیهوشیی  و گاهی با بی حسی موضعی انجام می شود، بوتاکس و پرکننده های پوستی با استفاده از سرنگ به ناحیه هدف تزریق می شوند. کسانی که می خواهند بوتاکس تزریق کنند می دانند که با تزریق بوتاکس سیگنال های عصبی عضلات نزدیک چین و چروک ها می شود. سیگنال های عصبی عضلات نزدیک چین و چروک ها می شود. بعد از تزریق فیلر عضله ها فلج می شوند و در بعضی موارد چین و چروک های صورت کاهش می یابد یا حتی کاملا از بین می رود.
هنگامی که فیلر تزریق می کنید، با حجم دهی و پر کردن نقاطی که به آن ها تزریق می شود، موجب صاف تر شدن پوست متقاضی می شود. تزریق فیلر و ژل هیچ تاثیری روی عضلات ندارد. در برخی از تحقیقات نشان داده است که تزریق ژل ممکن است تولید کلاژن را نیز تحریک کنند.

تزریق فیلر و بوتاکس

هزینه تزریق فیلر

هنگامی که صحبت از عمل های  جراحی زیبایی می باشد بسیاری از افراد به فکر هزینه ی آن می افتند و نگران این موضوع می باشند، میزان هزینه تزریق فیلر به  نوع و مقدار ژلی که مورد استفاده قرار می گیرد بستگی دارد، برای مثال هزینه تزریق فیلر لب یک سی سی با هزینه تزریق فیلر لب دو سی سی متفاوت است ، بنابر این اگر می خواهید از هزینه تزریق فیلر مطلع شوید باید یا با کلینیک ها و یا با مشاوران تماس بگیرید. هزینه تزریق فیلر یا ژل تحت تاثیر چبز های متفاوتی مانند: حجم فیلر یا ژل مورد نیاز، برند فیلر یا ژل، حساسیت کار در محل تزریق، و ناحیه تزریق فیلر دارد.  هزینه تزریق فیلر در هر کلینیک متفاوت است و احتمالا هر چه پزشکی که به آن مراجعه می کنید با تجربه تر و مجرب تر باشد هزینه تزریق فیلر نیز بالا تر می رود. اما به این دقت داشته باشید که شما هر چه پیش پزشک بهترو با تجربه تری بروید از آن نتیجه ای که می گیرید راضی تر هستید.

عوارض تزریق ژل به لب

به طور کلی عوارض خاصی بعد از این عمل جوانسازی وجود ندارد جز مواردی که فرد نکات مراقبتی لازم را رعایت نکرده است. بنابراین برخی از عوارض در این شرایط عبارت هستند از:

 • کبودی
 • تورم
 • خونریزی
 • درد
 • نامتقارن بودن لبها

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل لب مانند هر روش پزشکی دیگر ، استفاده از هر گونه مواد پر کننده پوستی می تواند موجب عوارض های جانبی کوتاه مدت و یا عوارض جانبی دائمی یا ترکیبی شود. همین دلیل سبب شده است که اهمیت موادی که برای تزریق ژل لب مورد استفاده قرار می گیرد بالا رفته است.
بیشتر عوارض جانبی که هست مربوط با پرکننده های پوستی اندکی پس از تزریق رخ می دهد و بیشتر آنها در کمتر از دو هفته برطرف می شوند. پس از تزریق ممکن است تورم و درد به همراه داشته باشد که این عوارض احتمالا تا یک ماه یا در برخی افراد هم شاید کمی بیشتر طول بکشد یا ممکن است عوارض جانبی هفته ها ، ماهها یا سالها پس از تزریق ظاهر شود.
بیمارانی که می خواهند فیلر تزریق نمایند باید قبل از انجام فیلر و قبل از استفاده از مواد پر کننده ساخته شده شده با مواد خاص ، به ویژه مواد حیوانی از نظر آلرژی آزمایش شوند، آن چیزی که کیفیت نتیجه تزریق فیلر را ضمانت می کند مهارت و تجربه پزشکی است که شما به آن مراجعه می کنید و البته ماده مورد استفاده ای است که پزشک از آن برای تزریق فیلر لب ، چانه، و یا زاویه استفاده می کند و در این روش می توانیم اطمینان پیدا کنیم که  این روش بدون  عارضه بوده است، پزشکی که شما برای تزریق فیلر به او مراجعه می کنید و تزریق را انجام می دهد لازم است  با آناتومی محل تزریق و اطراف آن کاملا آشنا باشد و اشتباها مواد پرکننده پوستی را به رگ های خونی صورت تزریق نکند.
در صورتی که  پزشکی که به آن مراجعه کرده اید اشتباه تزریق کند و تزریق پرکننده پوستی به داخل رگ خونی عوارضی مانند جای زخم ، تاری دید ، کاهش بینایی جزئی و کوری رخ میدهد.  به همین دلیل توصیه می شود که حتما یک کلینیک معتبر و خوب پیدا کنید و به آن مراجعه کنید. در کلینیک های معتبر پزشکان با تجربه و مجرب هستند که به خوبی به نقاطی که شما می خواهید تزریق می کند. و حتما شما به نتیجه دلخواه تان می رسید.

عوارض تزریق ژل
خطراتی که مربوط با مهارت ناکافی پزشک در هنگام تزریق و یا استفاده از پرکننده های پوستی غیر مجاز و تأیید نشده مشخص نیست، اما عوارض جانبی شایع و کوتاه مدت برای تزریق ژل می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • کبودی
 • سرخی
 • تورم
 • درد
 • خارش
 • مشکل در انجام فعالیت ها (فقط در صورت تزریق به پشت دست مشاهده می شود)

عوارض جانبی کمتر شایع نیز عبارتند از:

 • برجستگی های برجسته در داخل یا زیر پوست (گره یا گرانولوم) که ممکن است با جراحی برداشته شود .
 • عفونت .
 • زخم در محل تزریق .
 • واکنش آلرژیک.
 • نکروز (مرگ بافتی).

اما تزریق فیلر برای همه افراد مناسب نیست برای مثال: کسانی که شرایط خاص یا بیماری خاصی دارند، مانند: اختلالات خونریزی یا آلرژی های خاص، زیرا افرادی که دارای این نوع از بیماری ها هستند، هنگام تزریق فیلر در نتیجه ی آن چیز مطلوبی به دست نخواهید آورد. اگر جز این افراد هستید باید برای انجام تزریق فیلر حتما باید با یک متخصص پوست مشورت کنید و اگر پزشک شما تأیید کرد که این روش برای شما مناسب است می توانید با خیال راحت آن را انجام دهید. به افراد سیگاری توصیه می شود از تزریق کردن ژل خودداری کنند. همچنین این روش همزمان با دیگر عمل های زیبایی نظیر لیزر موهای زائد نباید استفاده شود.

موارد منع استفاده از ژل

 • دوران حاملگی و شیردهی
 • وجود عفونت و التهاب در ناحیه تزریق
 • اختلالات خونی و انعقادی
 • برخی از آتروفی های پوستی ناشی از استفاده از داروهای استروئیدی
 • نقص ایمنی
 • ویتیلیگو و اگزمای پوستی
 • سابقه آلرژی و یا واکنش های آنافیلاکسی

کلام آخر
ممنون از شما عزیزان که وقت خود را گذاشتید و این مقاله را تا انتها مطالعه کردید. اگر پیشنهاد یا نظری دارید با ما به اشتراک بگذارید، و برای اطلاعات بیشتر از هزینه تزریق فیلر با شماره تماس هایی که در داخل سایت وجود دارد تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید، و یا با آدرسی که در داخل سایت قرار دارد می توانید به صورت حضوری بروید و مشاوره بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
تزریق ژل خط خنده
نوشتهٔ بعدی
هزینه هایفوتراپی صورت چقدر است؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.