امروزه برای از بین بردن چین و چروک و جوان سازی صورت از روش های نوینی مانند: تزریق ژل به صورت استفاده می کنند که این ها اصولا بدون هیچ گونه درد سر و خطری است که می تواند به سرعت شما را به زیبایی دلخواهتان برساند. ژلی که برای تزریق به صورت استفاده می شود، یک نوع ماده ژلاتینی است که به زیر پوست تزریق می شود‌.

تزریق ژل چیست؟

یک عمل جراحی بی خطر است که کاربرد های متفاوتی دارد. از تزریق ژل به صورت برای از بین بردن چین و چروک ها و جوان سازی و سفت کردن پوست استفاده می کنند. این روش یکی از بی خطر ترین و کم عوارض ترین روش ها برای جوان سازی و از بین بردن چین و چروک ها است.

تزریق ژل چیست؟

جنس ژل ها از چیست؟

ژل هایی که برای تزریق به صورت یا لب و … استفاده می شوند، اصولا از جنس اسید هیالورونیک هستند. این اسید،یک نوع اسید است که به صورت طبیعی در پوست افراد وجود دارد و آب را به صورت طبیعی جذب می کند. این کار باعث هیدراته شدن پوست می شود.

کاربردهای تزریق ژل به صورت

• از بین بردن چین و چروک هایی که بر روی صورت وجود دارند.
• از بین بردن نا همواری های صورت و خطوط
• چاق کردن صورت
• فرورفتگی ها و گودی هایی که به دلیل جای زخم و بخیه به وجود آمده اند را پر می کند.
• فرم دادن به صورت و مشخص شدن خط ها و انحنای صورت.
• بزرگ و برجسته کردن لب ها.
بعد از ردکردن ۳۰ سالگی، خط هایی روی صورت به وجود می آید که به خاطر افتادگی و فعالیت عضله ها است. وقتی که کلاژن کم می شود و  جذب پوست می شود، این خط ها به وجود می آیند. چروک هایی که زیر چشم به وجود می آیند، با تزریق بوتاکس از بین می روند. اگر این خطوط و چاله ها عمیق باشند، باید از ژل و فیلر استفاده شود.

هنگامی که سن افراد بالا می رود، میزان کلاژن سازی کم می شود. کلاژن از افتادگی پوست جلوگیری می کنند.هر مقدار که پیر تر می شویم، پوست نازک‌تر تر می شود و چین و چروک هایی بر روی پوست به وجود می آید. با تزریق ژل، پوست جوان می شود. این ژل را به قسمت هایی که فرو رفته است و باید محکم و سفت تر باشد تزریق می کنند. مقدار غلظت این ژل ها با یک دیگر تفاوت دارد، به اندازه ای که ژل مصرفی غلیظ تر باشد، به همان اندازه این ژل را در عمق پوست تزریق می کنند تا چین و چروک ها فرو رفتگی های روی پوست از بین برود.

انتخاب ژل مناسب برای تزریق به صورت

ژل ها و فیلر ها انواع مختلفی دارند. هر کدام از این ژل ها، فرمولاسیون های مخصوصی دارند که به باعث به وجود آمدن بافت و چگالی و عمق می شوند. در واقع هر گونه ژل مناسب برای یک ناحیه از صورت و یا بدن است.

مراحل تزریق ژل
تزریق ژل یک روش غیر تهاجمی و بدون جراحی است که در مطب انجام می گیرد. قبل از انجام تزریق ژل، یک جلسه مشاوره با پزشک صورت می گیرد که در این جلسه پزشک از خواسته های فرد مطلع می شود و نکاتی را در مورد تزریق ژل به صورت، مطلع می کند.

مشاوره قبل از تزریق ژل
در جلسه ی مشاوره، جراح زیبایی قسمت های مورد نظر را بررسی می کند. عوارض تزریق ژل بسیار کم است، اما در هر صورت فرد باید حال خود مانند: بیماری های پوستی یا عصبی، سابقه داشتن آلرژی، مصرف دارو هایی که ایمنی بدن یا نتایج عمل را دچار اختلال می کنند را به پزشک خود اطلاع دهد.
اگر فرد از دارو هایی مانند: آسپرین، ایبوپروفن، دارو های غیر استروئیدی ضد التهاب و دارو های رقیق کننده خون و ناپروکسن استفاده می کند، حتما باید به پزشک خود اطلاع بدهد. استفاده از این دارو ها باعث کبودی بسیار شدیدی بعد از تزریق می شود.

انتخاب ژل مناسب برای تزریق به صورت

تزریق ژل به صورت چگونه انجام می‌شود؟

قسمتی که قرار است ژل تزریق بشود را تمیز و ضد عفونی می کنند و بعد از بی حسی موضعی استفاده می کنند تا آن قسمت بی حس شود و فرد دردی در آن ناحیه احساس نکند. بیشتر این ژل ها دارای لیدوکائین هستند. لیدوکائین یک نوع بی حسی ملایم است و هنگام انجام تزریق درد و ناراحتی بیمار را کاهش می دهد. سپس پزشک مقداری که از قبل مشخص شده است را به ناحیه ی مورد نظر تزریق می کند.
بعد از تزریق ژل، تا حدودی نتیجه ی آن مشخص می شود. احتمال دارو بعد از تزریق، فرد دچار کبودی و تورم می شود که بعد از چند روز از بین می رود و جای نگرانی ندارد. بعد از تزریق ژل می توانید به فعالیت های خود بپردازید اما پزشکان می گویند بهتر است تا یک روز از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید.

دوران بهبود
زمان بهبود یافتن محل درمان بستگی به نوع ژل دارد که بیشتر اوقات از نیم ساعت تا یک ساعت زمان می برد. همچنین ممکن است این دوران بهبود ممکن است چند روز هم زمان ببرد.

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل به صورت شامل:
• کبودی در محل تزریق: این کبودی بعد از دو یا سه روز از بین می رود و می توان آن را با لوازم آرایشی پوشاند.
• تورم در محل تزریق: تورم این ناحیه بسیار کم است و بعد از چند ساعت از بین می رود.
• بی حس شدن قسمت هایی از صورت: ژلی که تزریق می شود دارای بی حسی است به همین علت بعد از تزریق، ناحیه ی مورد نظر بی حس می شود. اثر این بی حسی بعد از دو یا سه ساعت از بین می رود و حس برمی گردد.
• قرمز شدن پوست: قرمز شدن پوست به دلیل ماساژ های شدید به وجود می آید که بعد از دو یا سه روز از بین می رود.
• جا به جایی ژل: ژلی که تزریق می شود بعد از یک مدت امکان دارد که جا به جا شود.
• ناهمواری در پوست: گاهی تزریق ژل باعث ناهمواری و نا متقارنی در پوست شود. اگر این اتفاق رخ بدهد، تنها با استفاده از جراحی درمان می شود.
• گرفتگی رگ: با به وجود آمدن این عارضه، بافت ها از بین می روند، که باعث نابینایی و آمبولی شدن ریه ها می شود.

ماندگاری نتیجه ی تزریق ژل به صورت

ماندگار ژلی که تزریق می شود بستگی به مراقبت ها و بدن و نوع ژل بستگی دارد، البته هرچه مقدار ژل غلیظ تر باشد و در عمق بیشتری تزریق شود، ماندگاری آن بالا می رود. اگر می خواهید نتیجه ی خوبی از این عمل بگیرید، حتما باید ژل را پس از مدتی دوباره تزریق کنید. پزشک برای اینکه شما نتیجه ی خوبی از تزریق ژل بگیرید، مقدار ژل و روش تزریق را تغییر می دهد.
اثر ژل اسید هیالورونیک، نسبت به بقیه ی ژل ها کوتاه تر است به همین علت این ژل مناسب کسانی است که برای بار اول این ژل را تزریق می کنند. این ژل بعد از شش تا هجده ماه از بین می رود. ماندگاری ژل لب بسیار کم تر از ماندگاری ژل خط خنده است.

در واقع ماندگاری ژل های سنتزی بیشتر از ژل اسید هیالورونیک است. به این دلیل که این نوع ژل به هیچ وجه جذب بدن نمی شود. استفاده از این ژل مناسب کسانی است که از تزریق و گرفتن نتیجه ی کامل از این عمل را دارند. این نوع ژل به صورت طولانی مدت بر روی صورت شما باقی می ماند. برای انجام این کار حتما باید از پزشکی استفاده کنید که کار های ایشان مورد پسندتان باشد و بتوانید خواسته و انتظارات شما را از تزریق ژل بر آورده کند.

هزینه تزریق ژل به صورت

  • هزینه تزریق ژل به نوع ژل و شدت نیاز صورت به جوانسازی بستگی دارد.
  • هزینه تزریق ژل معمولاً برحسب تعداد سرنگ‌هایی محاسبه می‌شود که برای دستیابی به نتیجه مطلوب تزریق شده است.
  • هرچه چین و چروک عمیق‌تر باشد، به ژل و پول بیشتری برای پر کردن آن نیاز است.
  • به علاوه ژل‌هایی که برای خوش فرم و چاق کردن صورت به کار برده می‌شود، معمولاً گران‌تر از ژل‌هایی است که فقط برای رفع خطوط تزریق می‌شود.
  • گاهی اوقات، به ویژه اگر خطوط در بخش فوقانی صورت باشد، لازم است که ترکیبی از چند ژل یا ترکیبی از ژل و عامل‌های دیگری مانند بوتاکس تزریق شود.
  • به علاوه برندهای مختلف ژل، مانند رستیلان، پرلن، رادیس و ژوویدرم با قیمت‌های مختلفی به کلینیک‌ها و متخصصین فروخته می‌شود.

تا چه زمانی بعد از تزریق ژل به صورت نباید از لوازم آرایشی استفاده کرد؟

یک روز بعد از تزریق ژل به صورت می توانید از لوازم آرایشی استفاده کنید. البته این مدت زمان بستگی به نظر پزشک هم دارد.

چه زمانی بعد از تزریق ژل می توان از رژ لب استفاده کرد؟

بهتر است برای جلوگیری از عفونت و سایر عوارض تا یک روز بعد از تزریق ژل، نه تنها از لوازم آرایشی استفاده نکنید، بلکه نباید از رژ هم استفاده کنید. لوازم آرایشی به دلیل دارا بودن مواد شیمیایی، ممکن است باعث بروز عوارضی شود.

کلام آخر

با سپاس و تشکر فراوان از شما دوستان عزیز که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. امیدواریم که مطالب ذکر شده برایتان مفید بوده باشد. در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

 

نوشتهٔ پیشین
پیکر تراشی شکم
نوشتهٔ بعدی
عوارض بوتاکس زیر بغل

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.