ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت ابرو آشنا کنیم. ابرو عضو بسیار مهمی در چهره انسان است و در زیبا نشان دادن آن تاثیر به سزایی دارد اما امروزه مردم از روش های متعددی برای ابروهای خود استفاده می کنند؛ در کل ابروهای نازک نظر مردم را بیشتر به خود جلب می کنند چرا که ظاهر نامناسبی دارد اما ابروهای پرپشت مد روز تر و جذاب تر هستند؛ یکی از این روش ها برای زیبایی ابروها، کاشت ابرو است که محبوبیتی زیادی بین مردم به خصوص خانم ها دارد، در این متن سعی داریم تا شما را با انجام کاشت ابرو و عوارض و کاربردهای آن آشنا کنیم.

کاشت ابرو چیست ؟

تار ابروها در برابر تارهای موی سر از اهمیت بیشتری برخوردارند و تاثیر بیشتری در چهره افراد دارد؛ امروزه روش های متعددی از جمله تاتو، هاشور و استفاده از مداد ابرو برای ضخیم تر نشان دادن ابروها استفاده می شود اما کاشت ابرو روش بسیار مناسبی برای ابروها است که می توان با این روش چهره را جذاب تر و زیباتر نشان داد؛ در كاشت ابرو، تار ابرو را از پشت گوش و پشت گردن كه تار موي نازك تري دارد بر می دارند و به ابروها پيوند مي زنند و فوليكول را به ابروها در جهت كاشت انتقال مي دهند و اين فوليكول ها توسط سوزن هايي نازك در ناحيه تحت درمان. كاشت مي شود و پس از كاشت، موها به طور طبيعي رشد مي كنند و مي توانيد آن ها را كوتاه كنيد و به آن ها حالت دهيد.

کاشت ابروابرو به دلایل متعددی دچار ریزش می شود که این دلایل شامل موارد زیر است:

کم پشتی و ریزش ابرو به صورت مادرزادی و ژنتیکی
سوختگی
بیماری‌های عمومی
بیماری‌های تیروئیدی
تاتو و هاشور کردن ابرو
برداشتن بیش از حد ابروها
عفونت
آلوپسی

در ضمن می توان گفت که زخم ها و حای بخیه و استفاده از برخی داروهای ژنتیکی و داروهای منوط به سرطان تاثیر زیادی در ریزش ابروها دارند اما افرادی هستند که مادرزادی ابروهای نازک دارند و زمانی که سنشان بالا می رود کاشت ابرو بهترین گزینه برای آنها است.

روش های کاشت ابرو

در گذشته از روش FUT برای کاشت استفاده می شد اما این روش ها با مشکلات اساسی مانند طبیعی نشان ندادن ابروها، داشتن خونریزی، مطلوب نبودن رشد ابروها، نامناسب بودن زاویه و جهت ابرو ها همراه بودند؛ در حقیقت FUT را می توان اولین روش مدرن کاشت ابرو دانست و حتی امروزه این روش همچنان مورد استفاده قرار می گیرد و نتیجه خوبی به همراه دارد؛ پژوهشگران روش های متعدد دیگری ازجمله FUT، FIT را اخیرا اختراع کرده اند و بسیار معروف اند.

امروزه روش FIT برای کاشت ابرو بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و از سایر روش ها برای پایه آن استفاده می کنند؛ در کل FIT دارای زیر مجموعه هایی نظیر Super FUT، micro FIT، Super FUE Plus است که برای کاشت ابرو قابل استفاده اند و در هر کدام از این روش ها پزشکان از ابزارها و روش های متعددی استفاده می کنند.

روش های کاشت ابروعوارض کاشت ابرو

کاشت ابرو نیز همانند هر عمل جراحی دیگری دارای عوارض و فوایدی است و ما در این متن می خواهیم شما را با آن ها آشنا کنیم:

 • نبود تقارن بین ابرو ها : از دیگر مواردی که بسیار ناخوشایند است عدم تقارن بین ابروها و ظاهر غیر عادی آنها است اما پس از گذشت مدت ابروها در محل خود می خوابند و پیوند می خورند.
 • عفونت: برای جلوگیری از عفونت پزشک معالج قرص آنتی بیوتیک به مدت 3 روز، روزی 1 عدد برای شما تجویز می کند اما در صورت مشاهده عفونت حتما با پزشک معالج خود در میان بگذارید.
 • تورم: از دیگر عوارض می توان تورم را نام برد که برای جلوگیری از تورم از خم شدن و برداشتن وسیله بسیار بپرهیزید.
  قرمز شدن: در ناحیه تحت درمان ممکن است جوش ها و آکنه هایی مشاهده شود که پس از گذشت 3 الی 4 روز این عوامل از بین می روند و پوست به حالت اولیه خود بر می گردد.
 • تفاوت رنگ موهای کاشته شده با ابرو: ممکن است موی ابرو شما با موی ابرو کاشت شده متفاوت باشد اما برای درمان این امر می توانید از روش رنگ کردن ابروها استفاده کنید تا این تفاوت به کمترین حد خود برسد.
  خارش : از دیگر عوارض کاشت ابرو خارش است اما جای نگرانی نیست چرا که این خارش نشانه ترمیم زخم های شما است.
 • جهت نامناسب رشد مو
 • التهاب فولیکول
 • ایجاد اسکار و زخم
 • کبودی
 • رشد نکردن گرافت‌ها

لارم به ذکر است که عوارض کاشت ابرو بسیار نادر هستند و زمانی که از دستگاه ها و روش های معتبر استفاده شود جای هیچ نگرانی نیست.

مزایا کاشت ابرو

کاشت ابرو دارای فوایدی است که می توانند آن را از دیگر روش ها متمایز کند؛ یکی از این دلایل انجام سریع آن است که توسط یک پزشک متخصص و ماهر انجام می شود و این امر تنها در یک روز به اتمام می رشد و بیمار نیازی به مراجعه دوباره به پزشک ندارد؛ از دیگر دلایل آن طبیعی بودن آن است که در نظر افراد اصلا غیرطبیعی به نظر نمی آید و مانند دیگر تارهای ابرو که طبیعی هستند می ماند.

مزایا کاشت ابرو

ماندگاری کاشت ابرو

در حقيقت پس گذشت دوره دو هفته اي از كاشت ابرو، موهاي كاشته شده كاملا مي ريزند و از بين مي روند اما اصلا نگران نباشيد چرا كه اين اتفاق طبيعي است و پس از چند روز موهاي شما دوباره رشد مي كنند و مي توانيد پس از گذشت دوره ٦ الي ٩ ماه نتيجه دلخواه خود را ببينيد؛ از ديگر عواملي كه باعث جذب افراد به اين روش شده است، ماندگاري بالاي آن است كه اين تارها براي هميشه بين ابروهاي شما باقي مي مانند و طي ساليان دراز دچار ريزش نمي شوند و تغييري در آن ها ايجاد نمي شود.

مراقبت هاي بعد از انجام کاشت ابرو

پس از انجام كاشت ابرو بيمار ملزم است براي گرفتن نتيجه بهتر نكاتي را رعايت كند؛ اين نكات شامل موارد زير است:

 1. استفاده از مسكن براي از بين بردن درد هاي ناشي از كاشت ابرو توصيه مي شود البته اين مسكن ها بايد زير نظر پزشك تجويز شوند.
 2. بايد از آفتاب دوري كرد چرا كه نور آفتاب داراي اشعه هاي مضر است و مي تواند به فوليكول هاي كاشته شده آسيب جدي برساند.
 3. تا حد امكان بايد از رساندن رطوبت به ابروها خودداري كرد و حتي تا ٥ روز پس از كاشت نيز اين نكته را بايد رعايت كرد.
 4. پس از گذشت ٥ روز از كاشت ابرو مي توان ابرو خود را شست و حتما از شوينده هاي ملايم براي شستشو استفاده كرد تا ضرري به ناحيه كاشت ابرو نرسد.
 5. در ضمن اين شستشو بايد با ملايمت صورت گيرد چرا كه هرگونه فشار يا ضربه در روند كاشت اختلال ايجاد مي كند و بيمار دچار درد مي شود.
 6. از قرار دادن كمپرس يخ روي ابروها خودداري شود چرا كه ممكن است باعث آسيب به آن ها شود و درصورت نياز فقط كمپرس يخ را روي چشم ها بايد قرار داد.

مراقبت هاي بعد از كاشت ابروهزينه انجام کاشت ابرو

از ديگر مواردي كه توجه افراد را به خود جلب مي كند هزينه كاشت ابرو است اما لازم به ذكر است كه هزينه كاشت ابرو به عوامل مختلفي بستگي دارد؛ عواملي مانند كلينيك مورد نظر و روش و ابزار قابل استفاده در هزينه كاشت ابرو شما تاثير زيادي دارد و همچنين پزشك مورد انتخاب شما بسيار موثر در اين امر است چرا كه پزشكان ماهر هزينه بيشتري براي انجام اين كار از بيمار مي گيرند تا ابرويي طبيعي در اختيار بيمار قرار دهند.

انجام کاشت ابرو روي تاتو :

بسياري از پزشكان به بيماران توصيه مي كنند كه براي گرفتن نتيجه بهتر قبل از كاشت ابرو، از تاتو و هاشور استفاده كنند و در سراسر دنيا اين امر را توصيه مي كنند؛ دليل انجام تاتو قبل از كاشت ابرو اين است كه در كاشت ممكن است بين موهاي ابرو فاصله هاي كوچكي به وجود بيايد كه در صورت انجام تاتو اين فواصل به خوبي پوشيده مي شوند و زيبايي كاشت ابرو را چند برابر مي كنند.

نكات مهم

پس از انجام كاشت ابرو، سعي كنيد تا ٢٤ ساعت استراحت كنيد تا دوره نقاهت يك روزه آن سپري شود و در كل از انجام فعاليت هايي كه منجر به استرس مي شود تا مدت يك هفته اجتناب كنيد تا از خطرات و صدمات احتمالي آن در امان باشيد.

تمام عوارضي كه نام برده شد از جمله كبودي، تورم، خارش و قرمز شدن پوست خود به خود از بين مي روند و جاي نگراني نيست اما تمام سعي خود را كنيد تا از داروهاي رقيق كننده استفاده نكنيد كه خونريزي اتفاق نيفتد؛ در صورت مشاهده خونريزي از كمپرس گرم مي توانيد استفاده كنيد.

کلام آخر

از شما بسیار سپاس گزاریم که ما را تا انتهای متن همراهی کردید و امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی در رابطه با کاشت ابرو و عوارض و مزایای آن در اختیارتان قرار گذاشته باشیم؛ هرگونه انتقاد یا پیشنهادی که دارید را می توانید با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ بعدی
پیکرتراشی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.