میخواهیم شما را با عوارض بوتاکس  صورت آشنا کنیم با ما همراه باشید . حدود ۵۰ سال است  از روش های موثر برای جوان سازی پوست و رفع خطوط صورت و گردن بوتاکس است که تاثیر زیادی هم دارد. حدود ۵۰ سال است که در علم پزشکی از بوتاکس و سم بوتولونیوم برای درمان اختلالات مختلف استفاده می‌شود و در ۱۵ سال اخیر، کاربردهای زیبایی هم به استفاده‌های بوتاکس اضافه شده‌اند. تحقیقات، پروژه ها و مطالعات انجام شده نشان می دهد که بوتاکس روشی بسیار ایمن و کم ضرر است. اما در هر صورت همه ی روش های درمانی و زیبا سازی عوارض به همراه دارند. با ما همراه باشد تا با  دانستن این عوارض آگاهی خود را بالا ببریم.

عوارض بوتاکس چیست ؟

در کل کسانی که بوتاکس تزریق می کنند و قبل از انجام این کار اطلاعات و آگاهی خود را در این زمینه افزایش می دهند می دانند که تزریق بوتاکس عوارض چندانی ندارد اما با این حال هر تزریق و عملی عوارضی را به همراه خود دارند ، بیشتر عوارض بوتاکس صورت به آن کسی که تزریق می کند بستگی دارد باید توجه داشته باشید که آن فرد که بوتاکس تزریق می کند ماهر باشد و افراد غیر تخصص نباشد .یکی از مهم ترین و اولین توصیه های ما به شما این است که هنگام تزریق بوتاکس به کلینیک های خوب و معتبر پوست و مو مراجعه کنید و پیش پزشک متخصص بروید.

بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس روشی است که باعث زیبا شدن و جوانی پوست شما می شود و نسبت به جراحی های دیگر هزینه های کمتری دارد و بی خطر و سریع تر از روش های دیگر است که به راحتی در مطب ها انجام می شود. قبل از انجام این کار اول از پزشکی که می خواهید پیش آن بوتاکس تزریق کنید اطمینان داشته باشید. پزشکی را انتخاب کنید که دارای تخصص و مهارت باشد و با او سوالات خود را در میان بگذارید. مهمترین نکته راجب بوتاکس این است که این کار بر روی صورت شما لک و کبودی به جا نگذارد و یا حالت ابروها را بیش از اندازه تغییر ندهد و صورت شما را از حالت های طبیعی خارج نکند. در ادامه مطلب با عوارض بوتاکس بیشتر آشنا می شویم.

عوارض بوتاکس صورت در دراز مدت

امروزه و در این دوره داشتن چهره ای زیبا و سالم حرف اول را می زند و افراد روی این موضوع بیار کار می کنند و هر چیزی که به نظرشان برای بهتر کردن چهریشان خوب است را انجام می دهند این کار ها در اعتماد به نفس افراد و در روابط اجتماعی افراد تاثیر بسیاری دارد، این کار ها یک چیز طبیعی در تمام نقاط دنیا می باشد که امروزه خانم ها و آقایان پیاپی هم به زیبایی چهریشان اهمیت می دهند و برای آن ارزش بسیاری نیز قائل هستند که علم پزشکی نیز در این زمینه بسیار اطلاعات خوب و بسیاری را برای شما عزیزان فراهم کرده اند و با ارائه درمان و خدمات عالی می تواند جوانی و زیبایی را به تمامی افراد هدیه بدهد.
یکی از درمان هایی که امروزه سراسر دنیا را فرا گرفته است و در دنیا حرف اول را در جوانسازی پوست درمان بوتاکس می زند که این درمان برای آقایان و خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد های بوتاکس :

  • خطوط اضافی پوست و چین و چروک را از بین می برد.
  • پوستی جوان و شاداب را برای افراد به همراه دارد.

شما با خواندن ادامه این مقاله می توانید جواب تمامی چرا ها و سوالاتی که در مورد عوارض بوتاکس صورت دارید را پیدا کنید، پس با ما همراه باشید تا از مطالب مفیدی که در ادامه هست اطلاع پیدا نمایید.

عوارض بوتاکس صورت در دراز مدتهمانگونه که پیش تر گفتیم تمام درمان های بوتاکس بدون عوارض نخواهد بود و متاسفانه در برخی از تزریق ها شاهد عوارض بوتاکس صورت در دراز مدت می باشیم یکی از اصلی ترین دلیلی که موجب این اتفاق می شود انتخاب پزشک ناشی و کلینیک نامناسب و بی کیفیت است چرا که غیر کلینیک غیر حرفه ای و بد متخصصین غیر حرفه ای خود را به جای متخصص های مجرب جای می دهند و متخصصین غیر حرفه ای با تشخیص اشتباه و غلط خود می توانند بوتاکس را برای بیماران عصبی عضلانی ، خانم های شیرده و افراد بار دار انجام دهند وبا تزریق بوتاکس با  وجود عفونت فعال در محل درمان را برای افراد انجام  دهند. که این کار ها می تواند عوارض بوتاکس صورت را برای افراد در تایم بلند مدت یا کوتاه مدت به همراه خود داشته باشد. این عوارض هنگامی که بروز داده شود علاوه بر زیبا نکردن چهره باعث  بد فرمی و عوارض های شدید پوستی می شود پس در انتخاب پزشک مجرب و کلینیک خوب و معتبر دقت بسیاری داشته باشید که این عوارض را به همراه نداشته باشد، اما اگر انتخاب کلینیک به صورت حرفه ایی انجام گیرد تمامی جوانب درمانی کنترل شده و درمان با بالاترین کیفیت ارائه میشود و بهترین  نتایج برای افراد قابل مشاهده خواهند شد .

یکی دیگر از عواملی که موجب عوارض بوتاکس صورت می شود استفاده متقاضی از بوتاکس ایرانی می باشد که این بوتاکس می تواند عوارض بسیار شدیدی را برای پوست آن فرد به همراه داشته است و موجب بروز نا هماهنگی پوست در صورت، افتادگی پلک و یا سبب بروز تنگی نفس ، آلرژی و شوک در افراد شوند و بیماری های متفاوت چشم و گردن را در افراد ایجاد نمایند.

اهمیت انتخاب کلینیک

هنگامی که شما انتخاب درست و غیر حرفه ای در انتخاب پرشک خود و کلینیکی که در آن برای تزریق بوتاکس رفته اید داشته باشید، آن کلینیک‌ و آن پزشکی که برای شما خدمات انجام می دهد می تواند بوتاکس ایرانی  تقلبی را جایگزین بوتاکس های اصلی و خارجی نمایند که این بوتاکس موجب عوارض های پی یاپی در افراد می شود.

اما گر شما به کلینیک خوب و معتبر بروید و توسط پزشکان مجرب و حرفه ای درمان شما را بر عهده داشته باشن. هیچگاه شاهد این عوارض و اتفاقات نخواهید بود زیرا شخصی که متخصص حرفه ای باشد هیچگاه از بوتاکس ها ایرانی و تقلبی به جای بوتاکس های با کیفیت، عالی و خوب ترجیح نخواهند داد و درمان آن فرد بدون هیچ گونه عوارض و اتفاقی صورت می گیرد و زیبایی و جوانی را به شما عزیزان هدیه می دهند.

عوارض های بعد از تزریق بوتاکس

درد

میزان دردی شما در هنگام تزریق بوتاکس احساس می کنید بستگی به آستانه تحمل شما دارد، معمولا کسانی که برای تزریق بوتاکس مراجعه می کنند دردی که در تزریق وجود دارد را به خوبی و راحتی تحمل می کنند، اما اگر شما فکر می کنید که تحملتان کم است و نمی توانید درد را تحمل کنید می توانید با مشورت پزششک خود یک ساعت قبل از تزریق بوتاکس استامینوفن مصرف کنید تا دردتان را تسکین بخشد.، البته در برخی از موارد پزشک قبل از درمان از کرم های بی حسی موضعی یا کمپرس سرد استفاده می شود تا درد جایی که در آن جا تزریق می شود کاهش داده  شود. اما این درد احتمالا تا ۳۰ دقیقه پس از اتمام تزریق بوتاکس نیز با شما همراه خواهد بود و شما کمی باید درد را تحمل کنید تا این تایم بگذرد.

 

سردرد و تهوع

یکی از بیشترین چیز هایی که در مورد تزریق بوتاکس افراد می گویند سردرد و حالت تهوع است. این دو مورد در افراد بسیار کم رخ میدهد و حدودا ۲ تا ۱۵ درصد از کسانی که برای بوتاکس مراجعه می کنند با این دو حالت رو به رو هستند، لازم به ذکر است که این دو حالت همان سر درد و حالت تهوع اگرم هم باشد به شدت خفیف است و بیشتر در کسانی رخ می دهد که برای بار اول برای تزریق بوتاکس مراجعه می کنند و نهایت ماندگاری اینگونه از عوارض بین چند ساعت تا حداکثر سه چهار روز متغیر است.
به طور کلی باید عوامل هایی مانند آسیب هایی که در هنگام تزریق بوتاکس توسط پزشک ایجاد شده است، استرس داشتن فرد یا سابقه سر درد های میگرنی در ایجاد این عوارض تاثیر های به سزایی داردؤ و برس تسکین دادن و آرام کردن این نوع از سردرد ها تنها با اکتفا به قرص های مسکن مانند استامینوفن و…. و خوردن قرص های ضد میگرن معمولی برای آرام کردن درد سر کفایت می کند.

عوارض بوتاکس صورت در دراز مدت

کبودی

دلیل اینکه افراد پس از تزریق بوتاکس دچار کبودی می شوند سوراخ شدن عروق خونی موجود در محلی که در آن جا تزریق می شود رخ می دهد. این موضوع نیز بر می گردد به همان چیزی که در چند سطر بالا راجع به انتخاب کلینیک خوب و پزشک با تجربه و مجرب گفته اییییم زیرا این کبودی ها در مواقعی رخ می دهند که پزشک نتوانسته است  محل عروق خونی را پیش از تزریق به خوبی شناسایی کند ، به این نکته توجه داشته باشید که افراد غیر پزشک یا پزشکان غیر متخصص با آناتومی صورت و گردن ش هیچ آشناییتی ندارند همین دلیل می تواند در طی تزریق بوتاکس به عروق خونی شما عزیزان آسیب بزند. هنگامی با این کبودی ها رو به رو می شوید که پزشکی که به آن مراجعه کردید تجربه و مهارت کافی را در انجام تزریق بوتاکس نداشته باشد پس در هنگام انتخاب پزشک قبل از تزریق بوتاکس توجه بسیاری داشته باشید که با این عوارض ها رو به رو نشوید.
برای اینکه از این عوارض هایی که رخ داده است پیشگیری کنید باید از مصرف دارو های ضد التهابی و غیر استروئیدی (مثل ژلوفن) تا حداقل ۷ روز پیش از تزریق بوتاکس خودداری کنید. برای رفع این کبودی ها از کرم های ویتامین K یا کرم هایی که حاوی گیاه آرنیکا هستن استفاده کنید .  با ما همراه باشید که در ادامه این مقاله باقی اقداماتی که برای پیشگیری از کبودی پوست انجام می گیرت را بگوییم به موارد زیر توجه داشته باشید

  • پزشک شما باید پیش از اینکه تزریقی انجام دهد عروق خونی شما را شناسایی کند، خصوصا نقاطی که نزدیک یا نواحی اطراف چشم و باقی بخش های مستعد است.
  • در حین تزریق بوتاکس باید در حالت نشسته قرار داشته باشید.
  • پزشک با فشار دادن انگشت خود بر محل تزریق (بدون ماساژ دادن) می‌تواند احتمال کبودی را کاهش دهد.

عفونت

تا این هنگام گزارشی با عنوان عفونت بر اثر تزریق بوتاکس منتشر نشده است، البته لازم به ذکر است در مورد تزریق‌هایی که در محیط‌های درمانی و توسط پزشک صورت گرفته‌اند. همه ی محلول‌های بوتاکس حاوی مایع نرمال سالین هستند و در دمای ۴ درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری می‌شوند. حتی هنگامی که ۳۰ روز بعد از باز کردن محلول بوتاکس هیچ نشانه ای از رشد باکتری یافت نمی شود.

تا کنون گزارشی مبنی بر عفونت ناشی از تزریق بوتاکس منتشر نشده؛ البته در مورد تزریق‌هایی که در محیط‌های درمانی و توسط پزشک صورت گرفته‌اند. تمامی محلول‌های بوتاکس حاوی مایع نرمال سالین هستند و در دمای ۴ درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری می‌شوند. حتی ۳۰ روز بعد از باز کردن محلول بوتاکس، هیچ نشانه‌ای از رشد باکتری‌ها یافت نمی‌شود. با این حال در محیط‌ های درمانی، پیش از تزریق پوست شما را به خوبی استریل می‌کنند تا خطر عفونت به صفر برسد.

کلام آخر
ممنون از شما عزیزان  که تا پایان این مقاله ما را همراهی کرده اید، برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ای که در سایت هست تماس بگیرید و از پزشکان مشاوره دریافت کنید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه پیکر تراشی
نوشتهٔ بعدی
عوارض عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.